,

Şimdiye Kadar Hiç Görmediğiniz Boyutlardaki GTA 6 Harita Konsepti

Son versiyonunun yayınlanmasının üzerinden çok fazla zaman geçmesine rağmen kendisinden henüz bir haber alamadığımız GTA 6 için konsept bir harita oluşturuldu. Bir hayran tarafından oluşturulan haritada, bu zamana kadarki tüm GTA haritaları birleştirildi ve ABD haritasına uyarlandı.
GTA 5’in piyasaya sürülmesinin üzerinden tam altı yıl geçti ve henüz yeni versiyon hakkında herhangi bir duyuma rastlanmadı. Bu durum oyun severlerin GTA 6’yı büyük bir merakla beklemesine neden oldu. Çünkü yapımcı Rockstar Games, daha önce oyunları belirli aralıklarla piyasaya sürdü ve GTA 6’nın piyasa çıkması ile tüm bu aralıklardan fazla olacağa benziyor.
Firma, yeni versiyon hakkında henüz hiçbir açıklama yapmamış olsa da ortaya atılan iddialar yeni versiyonun yayınlanacağı doğrultusunda ilerliyor. Şimdi ise bir Reddit kullanıcısı henüz yayınlanacağı bile duyurulmamış GTA 6 ile ilgili oldukça etkileyici ve detaylı bir harita oluşturdu. Bu zamana kadar hayranlar arasında oluşturulan haritaların en büyüğü konumunda olan bu harita ise oldukça dikkat çekici.
Oyundaki haritaların ABD baz alınarak tasarlandığı yadsınamaz bir gerçek. Bu durumun farkında olan Megahurst isimli Reddit kullanıcısı GTA haritasını ABD haritalarına uygun hale getirdi; bu harita şimdiye kadar yayınlanan tüm oyunların haritalarının bir araya getirilmiş hali ve orijinal ABD haritası ile entegre edilmiş durumda. Örnek olarak Vice City, Florida eyaletinin olduğu gibi haritanın güneydoğusunda yer alıyor.
Oyunun bu kadar gecikmesinin nedeni olarak oyun haritasının oldukça büyük ve detaylı olduğunu öne süren kullanıcılar Rockstar Games’in şimdilerde bununla meşgul olduğunu düşünüyorlar. Yani devasa bir haritaya sahip olacağını varsayan kullanıcılar bu durumun ise bazı sorunlara yol açabileceğinin farkında.

GTA 5 ile birlikte gelen çevrimiçi modu oldukça sevildi. Öyle ki bu özellik onu çok satılanlar listesinin üst sıralarına bile yerleştirdi. Fakat önceki versiyonlarında bu mod bulunmuyordu. Haritanın bu kadar büyük olması ise bazı görevlerin daha zor bir şekilde tamamlanmasına neden olabilir. Bu sebeple oyunda kullanılan uçakların ve diğer hava taşıtlarının önemi de artacak.

Artan harita boyutları, görevler ve özellikler yanında büyük bir de dosya boyutu getirecektir. Harita büyüdükçe içinde yaşayan nüfus da büyüyecek ve bu da oldukça sıkı bir çalışma getirecek. Bu da Rockstar Games’in çok güçlü bir sisteme sahip olmasını gerektiriyor. Ayrıca oyun bu kadar yüksek boyutlarda olursa ona sahip olacak oyuncuların da oldukça güçlü bilgisayarla sahip olmasını gerektirecek, bu da tercih edilme aşamasında GTA 6’yı alt sıralara düşürebilir.

Facebook Müzik Kliplerini Tam Uzunlukta Kendi Platformunda Yayınlamaya Başlayacağını Duyurdu