, ,

Facebook Müzik Kliplerini Tam Uzunlukta Kendi Platformunda Yayınlamaya Başlayacağını Duyurdu

Facebook, kendi platformunda müzik videolarını yayınlayacağını duyurdu. Şu an telif hakları nedeniyle kliplerin ve müziklerin tam uzunlukta yayınlanamaması, kullanıcıları doğrudan YouTube’a yönlendiriyordu. Bu güncellemeden sonra ise müzik dinlemek ve klip izlemek için sadece YouTube’a yönelmemiz gerekmeyecek.

Ağustos ayı itibari ile Amerika’da kullanılmaya başlanacak özellik ile Facebook üzerinden de müzik videoları oynatılabilecek. Bu özellik ile Facebook direkt olarak YouTube’a meydan okuyacak.

Facebook’ta bir müzik paylaşmak istediğimizde, yapmamız gereken şey YouTube’a gidip, bağlantıyı kopyaladıktan sonra paylaş butonuna yapıştırma adımlarının tümünü yerine getirmemiz gerekiyordu. Yeni özellik ile birlikte Facebook, paylaş butonunda istediğiniz müziği bağlantı vermeden paylaşmanıza olanak tanıyacak ve bağlantılarınız şarkıları klipleri ile birlikte görüntüleyebilecek.

Mevcut lisans hakları gerekçesiyle şarkıların tam uzunlukları ile Facebook’ta paylaşılması yasaklanmıştı. Bunun yerine şarkıların sadece kısa bir önizlemesinin gösterilmesine izin veriliyordu.

Ünlü Çizgi Film Karakterlerinin Plajdaki İlk Günleri

Şimdiye Kadar Hiç Görmediğiniz Boyutlardaki GTA 6 Harita Konsepti