,

WhatsApp’ta Neden Son Görülme ve Çevrimiçi Bilgileri Görünmüyor?

Popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp’ın yeni güncellemesinin ardından kullanıcılarını olumsuz yönde etkileyen bir sorunla karşılaştı. Sorun ise şu şekilde; kullanıcılar mesajlaştığı kişinin çevrimiçi, yazıyor ve son görülme bilgilerini görüntüleyemiyor.

Play Store ve App Store’da milyonlarca indirilmeye sahip uygulama, gerek hataları gerek de güncellemeleri ile bazen kullanıcılarını üzebiliyor. Bunlardan birini ise çok kısa bir süre önce deneyimledik. Dünya genelinde yaşanan sorun sebebiyle WhatsApp uygulaması kısa bir süreliğine SMS düzeninde çalıştı, uygulamanın temel özelliklerinden olan çevrimiçi, yazıyor ve son görülme bilgileri görüntülenemedi. Uygulamanın bu şekilde güncellendiği kanaatinde olan kullanıcılar ise durumdan oldukça muzdarip.

Şu anda herhangi bir sosyal medya platformuna girdiğinizde uygulamanın kullanıcılarına sıkıntılı dakikalar yaşattığını kolayca görebilirsiniz. Öyle ki Twitter’da bile TT olmuş durumda. Üstelik bu konu dışında bir sorun daha bulunmakta. Bazı kullanıcılar uygulamaya bağlanmakta problem yaşadığını dile getiriyor.

Yaşanan Değişikliğin Bir Güncelleme Değil, Hata Olduğu Ortaya Çıktı

Uygulama hakkında son durum bilgileri paylaşan WABetaInfo’nun Twitter’dan yaptığı paylaşıma göre bu problem şirketin sunucu tarafında yaşanan bir sorundan kaynaklanıyor.

whatsapp

Bundan yaklaşık 15 dk önce ise uygulamanın demirbaş özellikleri tekrar kullanıma açıldı. Hatalar düzeltildi. Konu hakkında hala net bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen sorunun düzeltilmesi kullanıcıları mutlu etmişe benziyor.

Prenses Diana’nın Hayatını Anlatacak Spencer Filminde Başrol Kristen Stewart’ın Oldu

LGS 2020 Koronavirüs Ortamında Sona Erdi