, ,

Prenses Diana’nın Hayatını Anlatacak Spencer Filminde Başrol Kristen Stewart’ın Oldu

Kristen Stewart, Pablo Larraín imzalı Spencer’da Prenses Diana’ya hayat verecek.

Ölümü ile tüm dünyayı hüzne boğan sarayın prensesi, ikonik karakter Prenses Diana’nın hayatını konu alan “Spencer” filmi sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Tarihi yapımların aranan ismi Pablo Larraín, bir önceki filmi olan ve Jackie Kennedy’nin hayatını ve ona yapılan suikasti anlatan “Jackie” de başrol Natalie Portman’ın olmuştu. Bu filmde ise usta yönetmen, yer aldığı her yapımda adından söz ettirmeyi başaran Kristen Stewart ile çalışacak.

Fimin Senaryosunu İse Peaky Blinders ve Taboo Gibi Sevilen Yapımların Senaristi Steven Knight Yazıyor

Spencer filminin senaryosunda Steven Knight imzası var. Knight, 2004 yılında Dirty Pretty Things ile Oscar adaylığı kazandıktan sonra Eastern Promises, Locke, Serenity gibi filmlerin senaryosunu yazdı.

Film, 1990’ların başında, Diana’nın Prens Charles ile olan evliliğin artık yürümediğine karar verdiği hafta sonuna odaklanıyor. Diana, Noel kutlaması için Norfolk’taki sarayda geçirdiği bu kritik hafta sonunun ardından bir gün kendini kraliçe yapabilecek yoldan uzaklaşmaya karar veriyor. Filmin hikâyesinin tamamının bahsedilen bu üç güne yayılacağı belirtiliyor.

Filmin 2021’in ilk aylarında çekimlerine başlanması planlanıyor. Fakat tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, bu süreci etkiler mi hep birlikte göreceğiz.

Markaların Irkçılık Karşıtı Paylaşımları

WhatsApp’ta Neden Son Görülme ve Çevrimiçi Bilgileri Görünmüyor?