, , ,

90’lı Yılların Moda Trendleri Geri Dönüyor

Unutmak istediğimiz ve özlediğimiz trendler hep birlikte günümüze dönmeye karar verdiler. Asla anlamlandıramadığımız, gözlerimizi kanatan kıyafetlerden tutun tam bir klasik haline gelen ve bu yaz herkesin üzerinde görebileceğiniz 90’lar modasının bazı esintilerini Deliden Haber Okurları için bir araya getirdik.

 

1- Neon Renkler

Gözlerimizi kör eden parlak ve neon renkler artık yeniden moda. Bu renkler şimdiden birçok Trendsetter’ın dolaplarını doldurmaya başladı. Dahası, tasarımcılar bu renklerin çok dikkat çekici olduğunu düşünenlere daha az parlayan tonlarını sunuyor.

 

2- Saç Bantları ve Taçlar

Saç bantları ve taçlar, 2000’li yılların başlarında neredeyse herkesin dolabında bulunuyordu. Oldukça hoş ve kullanışlı olan bu şirin aksesuarlar kurdele, saç fularları ile birlikte geri dönüyor.

 

3- Ultra Kısa Şortlar

Kullanım açısından belki de sizi zorlayacak bir tarz ile devam ediyoruz. Çeşitli desenler ve genişlikleri ile birlikte ilginç bir akımın öncüsü olan bu parçalar bu sezon birçok tasarımcının koleksiyonunda yer alıyor.

 

4- Kısa Üstler

Başımızın üzerinde yeri olan kısa üstler sonunda hak ettiği değeri bulmuşa benziyor. Jeanler ve diğer tüm parçalar ile kolayca kombinleyebileceğiniz üstler gümbür gümbür geliyor.

 

5- Braletler

Kısa üstlerin bir parça daha cesur versiyonları olan braletler 2020 trend listesine girmişe benziyor. Tasarımcıların elinden çıkan dantel ve ipek versiyonlar bize braletlerin ne kadar zarif seçimlerden olduğunu hatırlatıyor.

 

6- Deri Kıyafetler

Deri kıyafetler tüm versiyonları ile birlikte geri döndü. Geçtiğimiz yıllarda lateks modasının (üzülerek söylüyorum)  yükselmesinden sonra daha akıllıca bir seçenek olarak karşımıza çıkan deri kıyafetler, uygun renk ve materyaller ile oldukça kabul edilebilir.

 

7- İspanyol Paça Kot ve Kumaş Pantolonlar

Artık vakti gelmişti… Günümüz modası ile yeni bir şekle bürünerek yüksek bel halini alan ispanyol paça pantolonlar herkesin dolabında bulunması gereken parçalardan.

 

8- Atletler

Tıpkı kısa üstler gibi çok fazla sevene sahip atletler çeşitli kesim ve modeller ile yeniden karşımızda.

 

9- Maxi Etekler

Maxi etekler 2020’de tasarımcılara bir kez daha ilham verdi. Aslında çok da pratik olmayan bu trend, sadece akşam görünümlerinin değil, aynı zamanda günlük kullanımın bir parçası olmayı vaat ediyor.

 

10- Balıkçı Şapkalar

Geçmişte çoğunlukla erkekler tarafından tercih edildiyse de artık kadınların baş tacı olan balıkçı şapkalar tüy, deri, kadife, keçe ve baskılı modeller ile oldukça şirin trendlerden.

 

11- Mavi Far

90’lı yılların yapı taşlarından olan, bakanı tekrar baktıran, kaşa kadar sürülen mavi farlar korkarız ki tekrar aramızda. Fakat bu sefer daha ölçülü ve kişiye uygun tonlar ile…

 

12- Tüylü Elbiseler

Tüylü bu sefer daha kabul edilebilir modeller ve tasarımlar ile sahneye geri döndü. Gece elbiseleri için kullanımı sıklıkla önerilse de bu yaz günlük yaşantımızda da rastlayabiliriz.

 

 

 

 

Yaşın Sadece Bir Sayı Olduğunu Bize Her Fırsatta Anımsatan Jason Statham ve Rosie Huntington-Whiteley Çifti

Markaların Irkçılık Karşıtı Paylaşımları