, ,

Dünyanın En Zeki İnsanı”William James Sidis”

Albert Eistein’ın tahmini 160, Issac Newton’un tahmini 190 IQ seviyesine sahip olduğu söylenir. Ama bir zamanlar 250-300 IQ seviyesinde birisi yaşadı. Dünyaya gelmiş en zeki adam William James Sidis adlı çocuk bir dahi ve matematikçiydi.

Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Zeki İnsanıyla Tanışın: William James ...

1925 yılında yayınladığı makalesinde ışıkları yutan kara deliklerden ve termodinamik alanlardan bahsetmiştir.

William James Sidis daha 6 aylıkken alfabeyi çözmüş 1,5 yaşında New York Times’ı okuyabilirmiş. 2 yaşında Latince’yi 3 yaşında Yunanca’yı öğrenmiş. Anatomi alanında denemeleri yazdığında 4 yaşındaymış 8 yaşına geldiğinde İngilizce Fransızca, Rusca,Yunanca,İbranice ve Almancayı biliyordu.

Dünyanın En Zeki İnsanı: William James Sidis

8 yaşında Harvard Üniversitesinin sınavlarını başarıyla geçen William kurul kararıyla duygusal yoğunluğa ulaşmadığı gerekçesiyle kabul edilmiyor.11 yaşında Harvard’a kabul edilen William 16 yaşında Harvard’ı bitirip hukuk eğitime devam eder. Marksist düşünce yapısı sebebiyle 1 Mayıs gösterilerinde hükümet tarafından tutuklanarak hapse atılır, aile çevresi sayesinde ev hapsine çevrilir. William gerek katıldığı eylemler gerek düşünce yapısı ve ateist olmasından dolayı ciddi eleştirilere maruz kalmıştır. Çocukluğunda onu öven onun hakkında yazılar yazan gazeteler tersine döner ve manşetlere William’a karşı ciddi yazılar yayınlanır. 17 Temmuz 1944 yılında hayata gözlerini yumar ölüm nedeni ise beyin kanaması olarak kayıtlara geçer.

KYK Yurtlarındaki Öğrencilerin Eşyalarına Neler Oldu? Twitter Gündeminde

Doğanın Her Zaman Bize Gösterecek Bir Şeyi Olduğunu Hatırlatan 20 Fotoğraf