, ,

Film Yapımcılarının Gözlerinden Kaçan Hatalar

Her filmde küçük de olsa bazı mantıksal ve teknik hatalar görebilmemiz mümkün. Bu hatalar kimi zaman yapımcıların ve film ekibinin gözünden kaçarak dikkatli izleyicilerin radarına takılabiliyor. İşte sizin için derlediğimiz filmlerdeki hatalar.

1- Yıldız Savaşları Jedi’ın Dönüşü

Görselde de rahatlıkla görebileceğiniz üzere Luke Skywalker, dosta güven düşmana korku salan uçan tekmesi ile düşmanlarına temas bile etmeden onları kolayca devirebiliyor.

15+ Mistakes Filmmakers Made That Slipped Right Under Our Radar

2- Karayip Korsanları; Dünyanın Sonu

Sahnede bilinen görsel bir hata bulunmamakla beraber repliklerde bir mantıksızlık bulunmakta. Bu sahnede Sao Feng, Kaptan Barbossa’yı “Singapur’a hoş geldiniz” sözleriyle selamlıyor. Fakat geçtiği yılda bu liman Singapur olarak değil, Temasek olarak anılıyordu.

15+ Mistakes Filmmakers Made That Slipped Right Under Our Radar

3- Evde Tek Başına

İşte film izleyicilerinin dikkatine yönelik başka bir test. Plakanın sihirli bir şekilde değiştiğini hiç farketmiş miydiniz? Farketmediyseniz hiç üzülmeyin, Evde Tek Başına ekibi de farketmemiş gibi görünüyor.

15+ Mistakes Filmmakers Made That Slipped Right Under Our Radar

4- Harry Potter ve Felsefe Taşı

Şimdi Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın büyülü dünyasına geçiyoruz.Ölümü sırasında Harry’nin Erised Aynası’nda gördüğü babası James Potter henüz 21 yaşındaydı. Ama öyle görünüyor ki Voldemort ile mücadele onu önemli ölçüde yıprattı. Harry’nin ebeveynlerini oynayan aktörler filmde oynadıkları karakterlerin öldüğü ve Harry’nin onları hatırladığı zamanlardan çok daha yaşlı görünüyorlar. Ancak bu hatanın kasıtlı olarak yapıldığına inanılıyor. Çünkü filmi izleyen küçük çocukların, 20 yaşındaki Harry Potter’ın babasının kendisi ile akran görünmesini garip karşılayacakları düşünülmüş.

15+ Mistakes Filmmakers Made That Slipped Right Under Our Radar

5- Sherlock

Sherlock hayranları da bazen küçük gizemleri çözebilir. Bu resimde de John’un bloguna değil de bir fotoğrafa yazı yazdığını kolaylıkla görebiliriz.

15+ Mistakes Filmmakers Made That Slipped Right Under Our Radar

6- Titanik

Dillere destan gemimizin baş bölmesinde yer alan mazgalların gündüzleri demirden, aksama doğru ise tahtadan olması ilgi çekici.

7- Deadpool

Yufka yürekli anti-kahramanımız Deadpool, çizim yaptığı kağıda “Merhaba, Ben Francis!” yazsa da sonraki sahnede yazı, “Merhaba, Ben Deadpool”a dönüşüyor.

8- Geleceğe Dönüş 

Filmde Marty’nin çaldığı gitar Gibson ES-335 modeldi. Fakat bu gitar modeli 1958 satışa sunulmaya başlandı. Söz konusu sahne 1955 yılında geçiyordu.

9- Örümcek Adam

Peter Parker, içindeki cevheri keşfetmeye başladığı akşam gördüğünüz mavi lambaya ağ atıyor ve onu kırıyordu. Fakat her nasılsa lamba sonraki gün kendi kendini onarmış ve eski yerini almış.

10- Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü 

Filmin ikinci yarısında Frodonun çenesindeki yarayı görebilirsiniz. Şöyle bir sorun var ki filmin ilerleyen sahnelerinde bu yaranın yer değiştirdiğini hatta boyutunun da büyüyüp küçüldüğünü görebilmemiz mümkün oluyor.

Aile Genlerini En İyi Şekilde Taşıyan 10 Kişi

Sunum Olayını Çok Başka Seviyelere Taşımış 15 Restoran