,

Şanlıurfa’da Evde Karantina Kurallarına Uymayıp Sokakta Gezen 5 Umreci Önce Dövüldü Sonra Polise İhbar Edildi

Türkiye genelinde koronavirüs önlemleri kapsamında umreden dönenler karantinaya alındı. Sağlık bakanlığı defalarca umreden dönenlerin evlerinde kalması ve ziyaretçi kabul etmemeleri yönünde uyarıda bulunmuştu.. Ama bazı umreciler bu uyarıları dikkate almadı ve hem ziyaretçi kabul ettiler hem de sokaklarda gezmeye devam ettiler.

 

Şanlıurfa’da, geçen hafta umreden gelen beş kişinin 14 gün kuralına uymayarak, ziyaretçi kabul ettiği ve dışarı çıktığı, komşuları tarafından anlaşıldı..  Komşuları önce umrecilere laf anlatmaya çalıştı ancak umrecilerin ” bize bir şey olmaz ” lafını duyunca sinirlenen komşuları umrecileri saldırdı. Umrecileri önce döven komşular daha sonra polisi arayarak umreciler ihbar ettiler.
Polis ve sağlık ekipleri, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 284’üncü maddesi uyarınca ismi açıklanmayan beş kişiyi yakaladı. Bu kişiler daha sonra Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hazırlanan karantina odasına alındı. 5 kişinin koronavirüsün kuluçka süresi olan 14 gün boyunca hastanede karantina uygulamasına tabi tutulacağı açıklandı.

Ve İşte Bu Olay Hakkında Sosyal Medyada Yazılanlar.

1.

2.

3.

4.

 

Evlerinin Balkonlarına Ekipmanlarını Kurarak Karantina Altındaki Komşularına Parti Veren Dj’ler

Tüm Türkiye Saat 21:00 İtibariyle Sağlık Çalışanlarına Alkışlarıyla Teşekkür Etti Ve Destek Verdi