,

Corona Virüsünden Korunmak İçin Arap Sabunu İle Yoğurt Yiyen Yozgatlı Hastaneye Kaldırıldı

İlk olarak Çin’de ortaya çıkan ve neredeyse tüm dünyaya sıçrayan corona virüsü Türkiye’ye kadar geldi.. Corona virüsünden korunmak isteyen yurdum insanı ise tuhaf tuhaf şeyler yapmaya başladı. İşte karşınızda onlardan biri daha. Bağışıklık sistemini güçlendirip corona virüsünden etkilenmemek için arap sabunu ve yoğurt yiyen Yozgatlı zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.

Corona virüsünün ülkemizde ortaya çıkmasından sonra yurdum insanı büyük bir tedirginlik yaşamaya başladı.. Tüm doktorların ve bilimsel kanıtlara rağmen halen daha kimi vatandaş kelle paça çorbasının corona virüsüne iyi geldiğine inanıyor kimiside 2 liralık maske takarak bu virüsten kaçabileceğine.. İşte bunlara bir örnek daha.

Yozgat’ta yaşayan 43 yaşındaki Mehmet E. bağışıklık sisteminin güçlenip, içinin temizlenmesi ve bu virüsün kendisine etki etmemesi için akşam yemeğinde arap sabunu ile birlikte yoğurt yedi.. Arap sabunu ve yoğurdu yedikten yaklaşık 15 – 20 dakika sonra başı dönmeye ve midesi bulanmaya başlayan Mehmet E. 112 acil servisini aradı ve ambulans istedi.. 112 Ambulans ile acil servise kaldırılan Mehmet E. tedavi altına alındı.

Midesi yıkanan ve serum takılan Mehmet E. kendine geldikten sonra yaptığı ilk açıklamada ” Kendimi bu virüsten korumak için çözüm yolu arıyordum ve aklıma arap sabunu ile yoğurt yemek geldi. Çünkü arap sabunu içimi temizler beni temiz tutar yoğurt ise bağışıklık sistemimi güçlendirir diye düşündüm. Yoğurdun içine bolca arap sabunu döktüm ve yedim.. Ayrıca bu virüsü ilk hangi çinli bulaştırdıysa allah onun bin belasını versin ” dedi. Mehmet E. bu kontrol amaçlı bu geceyi hastanede geçirecek.

Acil servis doktoru Erhan K. ise yaptığı açıklamada ” Mehmet amcaya gerekli işlemler yapıldı şuan durumu ilk geldiğine göre daha iyi.. Ayrıca belirtmek isterim ki doktorluk hayatım boyunca böyle bir şey ne gördüm ne duydum.. Arap sabunu yemek nasıl bir akıldır anlamadım. Lütfen kimse böyle şeyler yapmasın ” dedi.

Tüm Dünyayı Korkutan Coronavirüsten Korunmak için Sıra Dışı Önlemler Alan İnsanlar

Türk İnsanının Koronavirüsten Korunmak için Aldığı Akla Hayale Gelmeyecek Önlemler