,

Detaylı Bir Anlatım İle Kolpaçino Kumar Sahnesinde Ekrem Abinin Sonuna Kadar Haksız Olması

2009 yapımı kolpaçino filmindeki kumar sahnesi film severlerin gönlünde taht kurmuş durumda. O sahnede Ekrem Abi’nin kazanıp kazanıp masadan kalkmak istemesi ne kadar doğru? İşte detaylı bir anlatım ile aslında Ekrem abi’nin o durumda sonuna kadar haksız olması.

Bu Sahnede Haklı Olan Taraf Hüseyin’dir

Hüseyin ağır bir oyun kaybetmiştir. bunun üzerine ekrem abi’nin masadan kalkması onun parayı geri alma yollarını kapattığı için ekrem abiye nazikçe zardan düşme teklifi yapmıştır.. hiç yoktan zararını kapatmak için.. ancak ekrem abi işi yokuşa sürmüştür.. Ekrem abi kardeşinin gücünü arkasına alarak amcasının yanında sığıntı hayatı yaşayan hüseyin’in cebindeki amca parasına laf atarak ayak takımının yanında onunla dalga geçmiştir.. Ayrıca nasıl ki bir futbol maçında bir takım gol attıktan sonra ” tamam maç bitti ben kazandım gidiyorum ” diyemezse.. nasıl ki futbol maçında gol atsan dahi o maç 90 dakika boyunca oynanacak ise kumar aleminde de böyledir.. Yani kazanıp kazanıp ” tamam ben gidiyorum ” diyemezsin.. . ekrem abi tam bir şark kurnazıdır, şansı yaver gitmiş ve birkaç dakikada topladığı 100 bin üstü doları kaybetmemek için alelacele kalkıp gitmeye karar vermiş nezaketli insanların “bari zardan düşseydik” önerisine bile tenezzül etmemiştir.

Hüseyin racon bildiği için ekrem abi’ye hiç saygısızlık etmemiştir.. Her zaman abi demiştir.. ekrem abi’nin kendisine söylediği her lafını alttan almıştır.. Buna rağmen ekrem abi havadan nem kaparak en olmadık yerde Hüseyin’e silah çekmiştir.. ekrem abi’ye sigaranın engel olmasını fırsat bilerek hızlı davranan hüseyin, ekrem abi ve yanındaki adamını harcamıştır. olay tamamen meşru müdafaadan ibarettir.. bu alemde adamı böyle harcarlar işte. hüseyin denen delikanlı, ekrem’i vurmasa yarın öbür gün başka birisi başka bir mekanda ekrem’i bu alçakça, onursuz davranışı yüzünden zaten vuracaktı. isabet olmuştur. ekrem abiyi seversiniz sevmezsiniz ama ekrem abi sonuna kadar haksızdır.

Son olarak Hüseyin, Sabri abi ile kapıda konuşurken içeride ekrem abinin olduğunu öğrenince ” ekrem mi? gece paranın üstüne yatacak ” diyor.. Yani buradan anlıyoruz ki ekrem abi bu taktiği daha önceden de yapmış.. yine şansı iyi gittiğinde kazanır kazanmak ” hadi ben gidiyorum ” demiş ve paranın üstüne yatmış.. ayrıca o odaya herkes tek başına gelmiştir.. kimsenin yanında adamı yoktur ama ekrem abi ise yanında adamı ile gelmiştir.. O odada ki herkes yalnızken ekrem abinin 2 kişi olması ayrıca bir ayıptır.

Yardımcı Kaynak: seyler.eksisozluk.com

Düğün Hazırlığı Yaparken Kız Tarafının İstediği 200 Bin TL’lik Beyaz Eşyaları Alamadığı İçin Terk Edilen Elemanın İlginç Hikayesi

Türkiye’de Hırsızlığın Geldiği Son Nokta: Arabayı Parça Parça Çalan Hırsızlık Çetesi