,

Madde Madde Anlatım İle Yalnız Yaşayan İnsanların Hayatını Kolaylaştıracak Altın Değerinde Tavsiyeler

Yalnız yaşamanın zor zanaat olduğu konusunda sanıyoruz ki tüm dünya hem fikir.. Peki bu hayat tarzını nasıl daha yaşanılır hale getirip güzelleştirebiliriz? Ekşi Sözlük yazarı “ruhi mucerret” güzel tavsiyeler vermiş.

1. Temizlik

temiz olun. eve her an bir partner getirecekmişsiniz gibi hazır olun. kendiniz için olun en olmadı.. Çünkü temiz bir ev hem ruh sağlığınız hem genel sağlık durumunuz için fazlası ile önemli.

2. Komşular

komşularla arayı iyi tutmayın. kötü de tutmayın. sıfır noktasında durun, ağırlığınızı asla bozmayın. hele de emekli ağırlıklı bir apartmanda iseniz. kimseye gevşemeyin, zira vereceğiniz nazik bir selam, sizin hayatınıza müdahale etme ukalalığı olarak geri dönecektir.

3. Evde Geçirilen Zaman

kaliteli vakit geçirmek zorundasınız. evde tekken yapılabilecek bir sürü şey var emin olun. kendinize mutlaka bir hobi belirleyin ve uzmanlaşın. inanın bana 1 hafta uğraşıp büyük bir tutkuyla bağlanamayacağınız bir aktivite yok. şahsi yönelimim stop motion bir film üzerine. evi mini bir film platosuna çevirebilirsiniz.

4. Yemek

yemek olayını şöyle çözüyordum; haftalık, soğuk yemeye ve ısıtıp yemeye müsait yemekler için malzeme alıyor, evlere temizliğe giden bir kadına haftalık olarak tencere tencere yaptırıyordum. dolma, bol çeşit meze ve salata, haşlanmış et, bulgur pilavı…vs bir haftayı geçer şekilde yetiyordu ve enfes kaliteli bir yemek deneyimi oluyordu. kesinlikle yapın bunu, zira yemek yapmak zor zanaat.

5. Sigara

özellikle uyuduğunuz odada kesinlikle sigara içmeyin..sadece arada bir sigara ve alkol ihtiyacınız olduğunda diğer odada kendinizi kaybedebilir her yeri dumana boğabilirsiniz.

6. Evcil Hayvan

iyi bakamayacaksınız asla evcil hayvanınız olmasın..bu canlılar hayatınızın en kıymetli varlıkları olabiliyor ve geri dönülemez bir “kaybetme” korkusuna hapsoluyorsunuz. dışarı çıkmanız gerekiyor, tatile gitmeniz gerekiyor, bu hayvanları yalnız bırakmaktan korkuyorsunuz. kimisi bundan da korkmuyor.. iyi bir şerait sunamayacağınız hayvanlara -aslında- eziyet ettiğinizi unutmayın.

Kaynak: seyler.eksisozluk.com

Twitter’ın Yeni Komik Akımı: “Biz Orda Bi Uzaklaştık Seninle” Konusu İle Atılan En İyi Tweetler

7 Ay Önce Evlenen Bir Adamdan Evliliklerin Gerçek Yüzüne Dair İç Acıtan Bilgiler