,

Kadınların İstediği Değilde Kendi Yoluna Giden Erkeklerin Oluşturduğu Akım Mgtow

mgtow yani kendi yoluna giden erkekler.. Hangi erkekler mgtow felsefesini seçiyor hangi erkekler kadınların değilde kendi çizdiği yola gidiyor.

Mgtow akımı erkeklerin bir damızlık varlık olmamasını destekler.. mgtow felsefesini seçen erkekler kadınlarında sıradan bir insan olduğunu anlamış.. bir kadını elde etmek için onun her dediğini değilde kendi istediğini yapan.. saçma sapan kadın – erkek ilişkilerinin içinde olmayı reddetmiş erkek bireylerin akımıdır..

Bir erkek doğar. çocuk olur ve bu çocukluktan itibaren kafaları hem toplum hem aile tarafından doldurulmaya başlanır.. işin olmazsa hiç bir kadın sana bakmaz.. eve ekmek getiremezsen hiç bir kadın seninle evlenmez.. Araban ve evin olmazsa hiç bir kadınla evlenemezsin.. Seneler süren bu beyin yıkama sonrası erkek 20 yaşından sonra ölene kadar taksit ödeyerek banka kredisi ödeyerek ömrünü harcar.. Ne için? bir kadınla evlenebilmek için bir kadın hayatında olsun diye.. Peki biz erkekler olarak bu dünyaya sadece bunun için mi geldik?

Erkekler İkiye Ayrılır:

Hayallerde Yaşayan Erkekler.

1. Romantik komedi filmlerinde anlatılan kadın erkek ilişkilerine inanan, hayallerinin evlilik olup kadınlar tarafından sömürülmeyi bekleyen erkekler ve son nefesine kadar kadınlara ve topluma boyun eğen erkekler.

2. Gerçeklere Uyanan Erkekler.

bu gerçeklere uyanan erkeler mgtow’lardır. onlar için kadınlar tarafından oluşturulmuş bir tip yoktur ve bunu reddederler.. Toplumun kendisine dayattığı erkek tipini erkek rolünü reddetmişlerdir.. evliliğin filmlerde anlatıldığı gibi güllük gülüstanlık olmadığının farkına varmıştır.. Mgtow erkekleri enerjilerini ve paralarını kendi hayalleri kendi keyifleri için harcarlar.

Mgtow erkekleri kadınların filmlerde yada dizilerde anlatıldığı gibi masum bir melek olmadığını çok iyi bilirler.. Mgtow erkekleri sırf bir kadın istiyor diye hayallerinden vazgeçmeyen erkektir.. Mgtow akımını seçen erkekler mantıklı erkeklerdir duygularını değil mantıklarını kullanırlar.. mgtow erkekleri nikah dairesinde mutlu mesut evlenen kadınların en fazla 1 – 2 sene sonra kocasına hayatı zehir edeceklerini çok iyi bilirler.

Ayrıca mgtow sanıldığı gibi evliliğe ya da kadınlarla ilişkiye karşı çıkan bir düşünce sistemi değildir. bir insan hem mgtow olup hem de ilişki yaşayabilir. mgtow sadece karşı cins ilişkilerinin çıkara dayalı ve komplike olmasına, veren tarafın, çaba sarf edenin, ilk adımı atanın hep erkekler olmasına, kanunlardaki pozitif ayrımcılıklara karşı çıkan bir düşünce sistemi var, çoğu mgtow’ların evlilikten bu denli nefret etmesi daha çok pozitif ayrımcılıkla ve ataerkil kültürün getirdiği her boku erkeğin sırtlanmasınadır. özellikle türkiye gibi hem doğu hem batı kültürü arasında sıkılmış kalmış kadınların yaşadığı coğrafyalarda mgtow, eğitimli erkekler arasında daha hızlı yayılıyor. çünkü erkeklerden beklenti daha çok evleneceği kadınlardan gelirken, kadınlar üzerindeki beklenti daha çok kendi ailelerinden gelen toplumsal bir olay. haliyle toplum kadınları yoruyor, kadınlar da erkekleri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rus Mafya Çocuklarının Aşırı Lüks Hayatlarından 15 Fotoğraf

Olası Büyük İstanbul Depreminden Sonra Gerçekleşecek Olan Şeyler