,

Son Yılların En Güzel Ve En Çok Puan Almış 6 Yerli Aşk Filmi

Son yıllarda yapılmış, izlenmesi gereken ve en çok puan almış en iyi Türk aşk filmlerini sizler için hazırladık.

1. Kelebeğin Rüyası – IMDb: 7.8 – (2013)

Yılmaz Erdoğan imzalı film, Behçet Necatigil’in iki öğrencisi Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu’nun dramatik hayat hikayesini anlatıyor.. Sanat ve edebiyatla ilgilenen iki öğrencinin gençliği bir yandan hastalıkları, bir yandan da hayat mücadelesiyle geçmektedir. En büyük hedefleri ise Varlık Dergisi’nde şiirlerinin yayınlanmasıdır.

1940’ların başında Zonguldak’ta başlayan duygu yüklü film, o dönemleri başarılı bir şekilde seyirciye aktarabiliyor. Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat tarafından canlandırılan öğrencilerin aşka dair yaşadıkları da insanı oldukça duygulandırıyor.

2. Unutursam Fısılda – IMDb: 7.5 – (2014)

Zaman zaman seyirciyi ağlatan sahneleri ile oldukça oldukça duygusal bir Çağan Irmak filmi.

Bütün mal varlığını kaybeden eski bir pop şarkıcısı baba evine döner ve bu küçük kasabada yaşadığı anıları birer birer canlanır. Yıllardır görüşmediği ablasıyla da eski defterler açılacaktır. Filmde aşk hikayesinin yanında dramatik bir abla kardeş hikayesi de bulunuyor.Film, oyuncu kadrosu ile 70’li dönemleri başarılı bir şekilde aktarıyor. İzlenmesi gereken yerli filmlerden.

3. Başka Dilde Aşk – IMDb: 7.4 – (2009)

 

Hem eğlenceli, hem de duygusal bir aşk hikayesi. Aşkın dile ihtiyacı olmadığını, birbirini seven iki insanın konuşmadan da anlaşabileceğini gösteren romantik bir yapım. Onur ve Zeynep adında iki genç, bir arkadaşlarının doğum günü partisinde tanışırlar. İkili, gürültülü bar ortamında konuşmadan geçen zamanda birbirine ısınmaya başlar.

Zeynep, bar çıkışı Onur’un duymadığını farkeder. Bir anlık şaşkınlık yaşasa da bunu hiç dert etmeden Onur’la anlaşabilmenin yollarını arar.

4. Sadece Sen – IMDb: 7.4 – (2014)

Eski boksör Ali, geçmişinde karanlık işlere bulaşmıştır. Hayatına yeni bir sayfa açmak isteyen genç adam gündüzleri su dağıtıp, geceleri de otopark bekçiliği yapmaktadır.. Bir gün Hazal adında gözleri görmeyen genç bir kadınla tanışır. Birbirini tanımaya başlayan ikilinin arasında büyük bir aşk doğacaktır.. Biraz klişe olsa da vakit geçirmek için izlenecek hoş bir romantik film.

5. Bir Küçük Eylül Meselesi – IMDb: 7.3 – (2014)

 

İnsanı üzen bir senaryoya sahip saf bir aşk bir filmi. Senaryoda beğenmediğim yerler yok değil ancak finaliyle iyi toparlıyor.Bozcaada’dan tatilden dönen genç kız, bir kaza sonucu hafıza kaybı yaşar ve son bir ayda yaşadığı her şeyi unutur. Yaşadığı şüphe sonucu adada olup bitenleri anımsayabilmek için adaya geri döner. Orada karşılaştığı bir adam, unuttuğu şeyleri genç kıza hatırlatmaya çalışacaktır.

 

6. İkimizin Yerine – IMDb: 6.8- (2016)

Sonuna kadar gizemini korumayı başaran farklı bir film.. Çiçek adlı genç kız, 18. yaşına henüz girmiştir. Yaşadığı küçük kasaba ve hayatın monotonluğundan bıkmış durumdadır. Doğum gününde hayatına küçük bir renk gelmesini diler.Ve adeta dileği kabul olurcasına o gün okula yeni bir edebiyat öğretmeni gelir ve Çiçek’in hayatı tamamiyle değişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Harvard’lı Bir Psikiyatristten İnsanlar Tarafından Beğenilen Ve Sevilen Biri Olmak İçin 5 Önemli Taktik

Efsane Dizi La Casa de Papel’in 3. Sezonu Hakkında Twitter Ve Ekşi Sözlük’te Yazılanlar