,

30 Yaşına Gelmeden Mutlaka Öğrenmeniz Gereken 8 Önemli Hayat Dersi

Hayatın ve yaşanılanların en değerli öğretmen olduğunu söylerler. İnsanların çoğu en önemli dersleri yaşayarak, zor yoldan öğrenirler.. Ideapod CEO’su Justin Brown da yaşadığı en zor anlardan çıkardığı en önemli dersleri bir araya getirmiş. Doğrudan kendi deneyimleriyle elde ettiği bu sonuçların genç insanlara ışık olmasını diliyor ve şöyle diyor:

“30 yaşından küçükseniz, sizinle burada paylaştığım her dersi lütfen düşünün. 30 yaşından büyükseniz ve henüz bu derslerden bazılarını öğrenmediyseniz, şimdi bunları benimseme zamanı.”

1. Kimse Sana Yardım Etmeyecek.. Nihayetinde kendi hayatın için sorumluluk almalısın. Her şey sana bağlı. Kendine yardım etmelisin.

2. En Şanslı İnsanlar En Çok Çalışanlardır.. Hayatta şanslı olacaksın. Fakat şanslı olma şansın senin dayanıklılığınla bağlantılı olacak. Çok çalış, şans ayağına gelecek.

3. Dünya Adaletsizliklerle Dolu.. En kötüsüne hazırlandığından emin ol. Çünkü olabilir.

4. Büyümek İçin Tüm Fırsatlar Konfor Alanınızın Dışında.. Hayatın rahat olabilir. Fakat o noktada rutinlere takılıp kalıyorsun. Kendine meydan okumaya devam etmelisin. Konfor alanının dışında yalnızlık vardır fakat fırsatların olduğu yer burasıdır.

5. Para Biriktirmeye Başla.. Yukarıda yazdıklarıma rağmen söylüyorum: para da önemli. Ama süslü şeyler satın almak için değil. Gelirinin belirli bir yüzdesini düzenli olarak biriktirme alışkanlığı edin. İnan bana! Şimdi başla ve gelecek yıllarda bana teşekkür edeceksin.

6. Başarı Yokuş Aşağı Değildir.. Pes etme. Hayallerin önemli! Verdiğin mücadeleye değecek.

7. Aile Üyelerin Hayatındaki En Önemli İnsanlardır..  Ailenden izin alman kolaydır. Ancak yaşlandıkça, sana şu an sahip olduğun hayatı vermek için neler yaşadıklarını hayal ettiğinde onları bir kez daha takdir edeceksin. Onlara iyi davran, onları olduğu gibi kabullen ve onlara her fırsatta onları ne kadar çok sevdiğini söyle

8. Sosyal Medyadaki Arkadaşların Gerçek Arkadaşların Değildir..  Acı ama gerçek bu. Gerçek arkadaşların, gerçekten ihtiyaç duyduğunda şahsen yanında bulunanlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Suriye’nin Başkenti Şam’da Gece Hayatını Ve Eğlenen İnsanları Gösteren Video

Son Yılların En Absürt Reklam Filmi Ve Bu Reklam Filmine Gelen Acayip Yorumlar