,

Dünyanın Gelmiş Geçmiş En Kötü İnsanı Olan Caligula’nın Yaptığı Akıl Almaz Kötülükler

Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus yani kısa adıyla ” Caligula ” MS. 37-41 yılları arasında 4 yıl boyunca roma imparatorluğu yaptı.. 4 Yıl boyunca yaptığı kötülükleri sizler için hazırladık.

1. Ensest duyguları yoğun olan Caligula en sevdiği öz kız kardeşi olan Drusilla’yı hamile bıraktı. Sonrasında ise doğmamış çocuğun yarı tanrı olabileceği düşüncesi ile öz kız kardeşini öldürttü.

2. O dönem İmparatorluk muhafızlarından Macro’nun karısına tecavüz etti.. İlerleyen dönemlerde Macro’yu ortadan kaldırmak istedi ve ona kadın satıcılığı iftirası attı. Bu yetmezmiş gibi bir de üstüne intihar etmesini emretti.

3. Vergilendirme konusunda da oldukça yaratıcı olan Caligula, genellikle vergi toplama işini zengin insanları öldürtüp tüm paralarını alarak yapıyordu. Bir keresinde zengin olduğunu düşündüğü bir adamı öldürttü ve sonrasında adamın pek de varlıklı olmadığını anlayınca duruma oldukça basit bir yorum getirmiş “Ah tatlım, o adam boşuna öldü”

4. Para getirir düşüncesi ile roma halkından kafasına göre seçtiği kadınları, onların kızları ve öksüz kızlardan oluşan bir genelev açtı.

5. Kelleşme kompleksi olan Caligula, ilk olarak yüksek bir yerden aşağıya doğru kendisine bakılmasını suç ilan etti.. Ve bu suçun cezasını ölüm olarak belirledi.. Bir süre sonra ise tüm topluma saçlarını kısaltmalarını veya komple traş etmelerini emretti.

6. Arenada yapılan aslan dövüşlerinde aslanlarla dövüşecek yeterli mahkum kalmadığında, seyirciler arasından rastgele seçtiği kişileri arenada aslanların önüne sürdü.

7. Tiberius’dan kendisine kalan yüklü hazineyi lüks harcamaları ile kısa bir sürede tüketti hatta pek sevgili atı için lüks bir saray yaptırdı.. Tabi bunun yanında oldukça lüks grup partilerine de pek çok para harcadığı söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kamusal İnsanın Çöküşü Kitabından Altın Değerinde 9 Alıntı

Twitter’da Tipsiz Bir Erkeği Yakışıklı Gösterecek Bir Şey Sorusuna Verilen Acayip Cevaplar