,

Ustalık Gerektiren Kafaya Takmama Sanatı Kitabından Çok Değerli 10 Alıntı

Mark Manson tarafından yazılan “ustalık gerektiren kafaya takmama sanatı” kitabından bizlere iyi gelecek ve çok değerli 10 söz.

1. “Her şeyi iyi tarafından görmek” gibi bir şey söylenmekteyse de, gerçek şu ki hayat bazen berbattır ve yapabileceğiniz en sağlıklı şey de bunu kabul etmektir.

2. Ölüm bizi korkutur. Bizi korkuttuğu için de onu düşünmekten, hakkında konuşmaktan ve hatta bir yakınımız ölse bile, varlığını kabul etmekten kaçınırız.

3. Teksas ta bir deyiş vardır : “En küçük köpek en çok havlayandır.” Kendine güvenen biri kendinden emin olduğunu kanıtlamaya ihtiyaç duymaz. Zengin bir kadın kimseninonu zengin olduğuna ikna etme ihtiyacı hissetmez. Ya sensin ya da değilsin.

4. Acı çekmekten ne kadar nefret etsekte,acı bize tecrübesizken nelere dikkat etmemiz gerektiğini,neyin iyi neyin kötü olduğunu öğreten faydalı bir şeydir.

5. Sürekli olarak rahat ve mutlu olmaya hakkınızın olduğunu düşündüğünüzde,her şeyin tam olarak istediğiniz gibi olmasını beklediğinizde her sıkıntıyı bir haksızlık olarak,her zorluğu başarısızlık olarak göreceksiniz ve bu hastalık sizi canlı canlı yiyecek.

6. Gerçekte hiç kafaya takmamak diye bir şey yoktur. Bu imkânsızdır. Hepimiz bir şeyleri kafaya takarız. Hiçbir şeyi kafaya takmamak da bir şeyi kafaya takmaktır.

7. Sorunlar asla bitmez; farklılaşırlar ve/veya bir üst seviyeye çıkarlar.

8. Neye sahip olursak olalım tatminsiz olmaya ve ancak sahip olmadıklarımızla tatmin olmaya donatılmışız.

9. Zamanında çok canımızı yakan reddedilmeler aslında hayrımıza olmuştur..Sadece biz bunun farkında olamayız.

10.Siz naparsanız yapın, hayat başarısızlıklarla, kayıplarla ve pişmalıklarla doludur ve ölüm vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Milli Takımımıza Saygısızlık Yapan İzlanda Hakkında Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler

Milli Takımımızın 2-1 Kaybettiği İzlanda Maçı Hakkında Sosyal Medyada Yazılanlar