,

Bir Pilotun Madde Madde Anlatımı İle Uçaklar Neden Dünyanın En Güvenilir Ulaşım Aracıdır

Uzun süredir pilotluk yapan birisinden uçak korkusu olanları yada uçakları tehlikeli bulanları rahatlatacak söylemler.

1. Öncelikle uçak korkusu gayet normal insan uçmak için evrimlesmemis dolayısıyla fizyolojik olarak uçuş yapmak için tasarlanmadık..hafif çakırkeyif uçağa binilerek (ancak alkolü abartmadan aksi taktirde ters tepebilir) bir nebze rahat hissedebilirsiniz.

2. Biz bu işi yaklaşık 30 sene yapıyoruz ve ayda ortalama 75 saat uçuyoruz dolayısıyla ömrümüz boyunca sıradan bir yolcuya göre bir hayli havada kalıyoruz. bu süre zarfında acil bir durum ile karşılaşmadan emekli olan pilotlar var. bu örneği uçakların ne kadar güvenilir ulaşım araçları olduğunu belirtmek için verdim.

3. Uçaklarda neredeyse her sisteminin bir yedeği vardır. fazla teknik bilgiye girip sizi sıkmak istemiyorum ama bana en çok sorulan iki soruya cevap vermek istiyorum. motorlar havada sustuğunda yani durduğunda uçak taş gibi düşmez.. Suzulmeye başlar. stresli bir durumdur ama çoğu zaman havalimanina ulaşabilirsiniz.. (küçük bir not: Uçağın iki ya da daha fazla motorunun susması çok nadir durumdur ve tek motor uçağı güvenle yere indirebilir..

4. Turbulanstan uçak düşmez ama kemerleriniz takılı değilse bir ihtimal ufak olarak yaralanabilirsiniz.

5. Pilotluk lisansını almak için inanılmaz zor sınavlardan geçiyoruz ve bu sınavlar sık sık tekrarlanır ayrıca düzenli olarak genel sağlık raporu istenir. Yani güvenilir ellerdesiniz.

6. En çok sorulan sorulardan birisi. Ya havadayken uçağın yakıtı biterse?.. Uçağın havadayken yakıtının bitmesi imkansızdır. Daha kalkmadan gidilecek havaalanının mesafesi hesaplanır ve o havaalanına yetecek yakıtın en az 3 katı fazla yakıt alınır uçağa.

son olarak havacılık tarihi kan ile yazılmıştır ve her ölümlü kaza uçakları çok daha güvenli yapmıştır. şunu size rahatça söyleyebilirim ki araba kullanırken ben kendimi daha güvensiz hissediyorum. kötü şeyler düşünmeyin, iyi uçuşlar herkese.

Yardımcı Kaynaklar: seyler.eksisozluk.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvanların Çocukların En İyi Dostu Ve Koruyucusu Olduğunu Gösteren 11 Fotoğraf

Ekşi Sözlük’te “Rus Kızı Vs Türk Kızı Başlığına Yazılan En İyi Entryler