,

Madde Madde Anlatım İle Fenerbahçe’yi Gelecek Sezon Bekleyen Büyük Tehlikeler

Tarihinin en kötü sezonunu geçiren ve düşme hattını sadece bir kaç puan üstünde bulunan Fenerbahçe’yi önümüzdeki sezon bekleyen zorlukların madde madde listesi.

1. Seneye Kaliteli Oyuncular Transfer Edeceğiniz Diyen Fenerli Taraftarlara: Bazı fanatik fenerli taraftarlar gelecek sezon çok iyi oyuncularının transfer edileceğini ve fenerbahçe’nin yine eskisi gibi güçlü olacağını söylüyor. Bu imkansıza yakın bir şey.. Sezonu bu kadar kötü geçilmiş, düşmekten zor kurtulmuş ve seneye avrupa uefa liginde yada şampiyonlar liginde olmayacak bir takıma hangi kaliteli ve iyi oyuncu gelir ki? Yani siz dünyada adı duyulmuş kaliteli bir futbolcu olsanız ve Almanya – İspanya – Portekiz’de yaşayıp orada bir takımda oynayıp bir de üstüne şampiyonlar liginde oynamak varken Türkiye’ye gelip Uefa liginde yada şampiyonlar liginde olmayan Fenerbahçe’de oynar mısınız?

2. Parası Neyse Verir Kaliteli Oyuncu Transfer Ederiz Diyen Fenerli Taraftarlara: Eğer amacı avrupa’da yaşayıp orada oynamak olmayıp amacı sadece çok para kazanmak olan bir futbolcu yine fenere yada başka bir Türk takımına gelmez.. Gider katar liginde gider arabistan liginde oynar.. Hiç bir Türk spor kulübü onların verdiği paraları bir futbolcuya veremez.

3. Teknik Direktör Sorunu: Ali Koç, Ersun Yanal’ı taraftarının öfkesini bastırmak kaba tabirde taraftarın gazını almak için getirdi.. Ersun Yanal seneye takımın başında olacak mı belirsiz.. Eğer Ersun Yanal’ı gönderirse onun yerine hiç bir kaliteli ve iyi hoca kariyerini riske atıp Avrupa’da oynamayacak olan Fenerbahçe’ye gelmez.. Yani seneye de Fenerbahçe’nin başında orta sınıf bir teknik direktör olacaktır. Bu Ersun olur yada başka bir isimde orta sınıf bir teknik direktör olur.

4. Fenerbahçe’de Para Sıkıntısı: Fenerbahçe’nin ekonomik anlamda zor bir dönem geçirdiğini herkes biliyor.. Hatta bu sorunu aşmak için yardım kampanyası bile düzenleniyor ama bir gerçek var ki taşıma su ile değirmen dönmez.. Öyle başkanın kulübü para vermesi yada taraftarlarının 50 – 100 lira göndermesi ile bu işler olmaz.. Bir spor kulübünün en büyük para getirisi kendi liginde şampiyon olduğunda ve avrupa’da oynayıp puan aldığı maçlardan gelir.. Fenerbahçe ne yazık ki bu büyük para kaynağından faydalanamayacak.

Özetle: Elinizde kaliteli malzemeler yoksa güzel ve lezzetli yemek yapmanız imkansızdır.. Fenerbahçe’de para sıkıntısı varken, seneye avrupa’da olmamak varken ne kaliteli bir hoca takımın başına geçer nede iyi futbolcular Fenerbahçe’ye gelir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doğa En İyi Öğretmendir: Ormanların Kralı Aslanlardan Öğrenebileceğimiz 5 Muhteşem Hayat Dersi

Eski Sevgiliye Söylemek İstenen Şeyler Başlığına Yazılan En İyi Entryler