, ,

Doğa En İyi Öğretmendir: Ormanların Kralı Aslanlardan Öğrenebileceğimiz 5 Muhteşem Hayat Dersi

Aslanlar, dünyadaki en güçlü hayvanlar arasındadır ve neredeyse hiçbir hayvan onlarla yüzleşmeye ve meydan okumaya cesaret edemez.. Ancak aslanların hayatı engeller ve sorunlarla doludur ve hata yapma şansları çok düşüktür. Çünkü küçücük bir hata onların yaşamını, hükümdarlığını ve ailesini kaybetmelerine neden olabilir.. İşte ormanların kralı olan aslanlardan öğrenmemiz gereken hayat dersleri.

1. Başarısız Ol Ve Başarısızlıkların Zamanla Seni Geliştirsin

Aslanlar, on avının sekizinde başarısız olur, ancak bu onların becerilerini geliştirmelerini sağlar. Böylece hem kendilerini hem de ailelerini beslemek için daha büyük avlar bulabilirler.. Aynı şekilde, başarısızlıklarımızı benimsemeli ve onlarla kendimizi geliştirmeliyiz. Başarıya ulaşmak için “geliş ve hayatta kal” kuralını önceliklendirmeliyiz.

 

2. Hedefleriniz Hem Hayatta kalmak Hem de Güçlü Durmanız için en iyi yoldur


Bir yaşam hedefi belirleyin ve bunu başarmak için çok çalışın; başka alternatifinizin olmadığını düşünün. Aslan, avlamak ve yönetmek için doğar. Yaşam hedefinize ulaşmak için doğduğunuzu kabul edin. Amacınızı düşünün ve bunu kendiniz için bir motivasyon kaynağı haline getirin.

3. Hayatınızda Her Zaman Size Güvenen Ve Sizin Güvenebileceğiniz Birisi Olsun

Aslanların ihtişamı, iyi ve kötü zamanlarda birbirlerine dayanır. Birey olarak zor zamanlar geçirseler de ihtişamlarını yitirmemeye özen gösterirler..  Kısa vadeli kazançlar yada anlık öfke ile kimsenin güvenini kırmayın.. Ayrıca, zor durumların üstesinden gelme konusunda birbirimizi desteklemeliyiz.

4. Alanını Ve Sevdiklerini Koru

Birileri aslanların topraklarına, yaşamlarına veya ailelerine zarar vermeye çalıştığında sert bir kavgaya girişmekten de asla kaçınmazlar.. İnsanlar da aynı şekilde, kendi alanımıza, yaşamımıza ve ailemize odaklanmalı ve onları korumalıyız.. Eğer birileri kariyerimizi veya hayatımızı mahvetmeye çalışırsa korkup kaçmak yerine savaşmalıyız.

5. Kendinizi Çok Yormayın Ve Dinlenmeyi Unutmayın

Aslanların hayatı zorluklarla doludur.. Avcılar olsun diğer vahşi hayvanlar olsun ama aslanlar fırsat buldukça dinlenmeyi ihmal etmezler.. Biz insanlar olarak ta bunu yapmalıyız. Daha fazla para hırsı yüzünden hem bedenimize hem ruhumuza zarar vermekten vazgeçmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Absürt Mizahın Atası Olan Sakar Şakir Filminden Efsane Olmuş 11 Replik

Madde Madde Anlatım İle Fenerbahçe’yi Gelecek Sezon Bekleyen Büyük Tehlikeler