,

Madde Madde Anlatım İle Zenginler Neden Spor Kulübü Başkanı Olmak İster

İş adamları,holding sahipleri neden bir spor kulübün başkanı olmak için senelerce uğraşır? İşte madde madde anlatım ile olayın özeti.

Ön Not: Burada Yazılanlar Tek Bir Kişi Yada Tek Bir Spor Kulübü İçin Değil Tüm Başkan Ve Spor Kulüpleri İçin Geçerlidir.

1. İş adamları, holding sahipleri ” ben şu takımın taraftarıyım ve kendi işimi gücümü bırakayım da tuttuğum takıma hizmet edeyim ” diye  başkan olmazlar.. Çünkü ticarette duygusallığa yer yoktur ve bunu en iyi onlar bilir.. Bir spor kulübü başkanı olmanın hem prestij hemde maddi anlamda çok büyük getirisi vardır.

2. Futbol ranttır.. Futbol inanılmaz bir reklamdır.. İş adamları futbol kulübü başkanı olarak hem kendisinin hemde şirketlerinin reklamını yapar. Klüb başkanı olmadan bu kadar reklam yapması ve şirketlerinin büyümesi imkansızdır. Örneğin Yıldırım Demirören Beşiktaş’a başkan olduktan sonra demirören grubu yani demirören holdingin gelirleri %120 oranında artmıştır.

4. ” Bir ekonomik tetikçinin itirafları” Kitabında da yazıldığı gibi önce borçlandır sonra borç ver sonra da fazlası ile geri al.. Böylece insanların gözünde hem kahraman hem kurtarıcı olursun üstüne üstlük kazandığın parada yanına kalır.. Başkanlar kulübe para hibe etmez açık tarihli borç verir istediği zamanda faizi ile geri alır.. Tabi bu olaydan çoğu zaman kimsenin haberi olmaz.

5. Takımın haftalarca bazen aylarca kamp yaptığı o oteller kimin sanıyorsunuz? Sezon arası yada sezon başında tüm takımın kamp yaptığı oteller o kulübün başkanındır.. Otel kulub başkanının diye tüm takım bedavaya kalacak değil ya? İş ayrı arkadaşlık ayrı sonuçta.. Otel o spor kulübüne fatura keser spor kulübü de ödemeyi yapar.

6. Spor kulübü başkanı olmanın diğer bir getirisi ise çevredir. Dursun Özbek yada Yıldırım Demirören spor kulübü başkanı olmasa ülkenin başbakanı yada cumhurbaşkanı ile görüşmesi çok zordur hatta imkansızdır. Spor kulübü Başkanı olarak siyasi kesimden inanılmaz derece arkadaşlık ve dostluk kurarlar.

Özetle: Olay tamamen bir çıkar ilişkisi.. Kimse ben Galatasaray’ı seviyorum ben Fenerbahçe’yi seviyorum diye işini gücünü bırakıp başkan olmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Uğradığı Saldırı Sonrası Sosyal Medyadan Gelen Yorumlar

Sürekli Neden Evlenmiyorsun Sorusuna Maruz Kalanların Verebileceği Alternatif Cevaplar