, ,

Düğün Yapmanın Tarihçesi Ve Madde Madde Anlatım İle 2019 Yılında Olmamıza Rağmen Neden Gösterişli Düğünler Yapılıyor

M.Ö. 5. Yüz yıla dayanan düğün geleneği neden gösterişi artarak devam ediyor? Düğün bir törendir ve tek amacı vardır. “evliliğin topluma duyurulması, ilan edilmesi”dir. işte madde madde anlatım ile düğünlerin amacı

Öncelikle düğün demek insanın, insana, insanla eziyet etmesidir.. Düğün geri kalmış toplumların geleneğidir.. Örneğin Finlandiya’da düğün diye bir olay pek yoktur, nikahtan sonra arkadaşlarla barda veya göl kenarında içilir. isveç’e bakarsak evlilik bile hafiften demode bir kavramdır. örneğin birçok isveç’li arkadaşımın anne babası evli değiller, neredeyse 30 yıldır beraber yaşıyorlar ve hiçbir zaman evlenme gereği duymamışlar. ülkenin eğitim ve iq seviyesi ne kadar düşükse düğünün şatafatı da o oranda artar.. iskandinav yada gelişmiş avrupa ülkelerinde şatafatlı düğün görülemez iken Türkiye’de her gün görülür.. tayvan, hindistan gibi yerlerde ise Türkiye’den bile daha şatafatlı düğünler yapılmaktadır.. Ülkenin gelir düzeyi ve maddi refahı düştükçe fakirler de o kadar etrafa hava basmak ister, düğüne harcadığı paralarla etrafındaki diğer fakirlere gücünü göstermek ister.

İşte Madde Madde Anlatım İle Günümüzde Düğün Yapmanın Amacı

1. Kız Tarafının Ailesinin Gözünden: Bakın biz kızımıza sahip çıktık kızımız or… olmadı yada pavyonlara düşmedi.. Namusu ile evlendi.. Herkes Duysun Ve Görsün. (Güç Gösterisi Başarı İle Tamamlandı)

2. Erkek Tarafının Ailesinin Gözünden: Bakın Biz Fakir Değiliz Yada Fakir Bile Olsak Oğlumuza Düğün Yapabiliyoruz. Herkes Duysun Ve Görsün.. (Güç Gösterisi Başarılı İle Tamamlandı)

3. Gelinin Gözünden: Bakın Ben Evlendim. ( Sanki Çok Büyük Bir Başarı Gibi ) Hemde Öyle Bir Adam İle Evlendim ki Maddi Durumu Çok İyi.. Bu Yüzden En Güzel Gelinliği En Pahalı Düğün Salonununda Evlendik.. Gelin Arabam Bile En Lüks Araba Gerçi Araba Kiralık Ama olsun..  Ee Evlenemeyen Kız Arkadaşlarım Sizden Naber? Siz Evde Kaldınız Ben Evlendim. Herkes Duysun Ve Görsün.. (Güç Gösterisi Başarı İle Tamamlandı)

4. Damat’ın Gözünden: Bakın Ben Evlendim. Beni Tercih Eden Bir Kadın Buldum. (Sanki Çok Büyük Bir Başarı Gibi) Ayrıca Düğün Yapmasaydım Bu Kadın Benimle Evlenmezdi Ayrıca Hem Gelinin Hemde Gelinin Ailesinin Dilinden Kurtulmak İçin Düğün Yaptım. Herkes Duysun Ve Görsün. (Güç Gösterisi Başarı İle Tamamlandı.)

Özetle:Güç Gösterisi Olan Düğün yapmak için binlerce lira harcamak yerine, borçlanmak yerine, sinir ve stres yapmak yerine, O paraya dünyayı yada avrupayı gezseniz yada güzel bir yatırım yapıp geleceğinizi garantiye alsanız daha iyi olmaz mı? Bakın artık ne olur ” elalem ne der? insan ne der? ” bu hapishaneden kaçın kurturun.. ve desinler diye iş yapmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ekşi’de “Babadan Öğrenilen En Kıymetli Şey” Başlığına Yazılan Ve En Çok Beğenilen Entryler

İsveçli Fotoğrafçı Guillaume Berggren Tarafından 1870 – 1900 Yıllarında Çekilmiş Pek Bilinmeyen İstanbul Fotoğrafları