, ,

Ferrari Sahibi Olmanın Pek Bilinmeyen Zorlukları

Herkesin hayalidir lüks spor bir araba. İşte efsane haline gelmiş ferrari sahibi olmanın zorlukları.

1. Fiyat

Model ve üretim yılına göre bir ferrarinin ortalama fiyatı 1 buçuk milyon ile 4 milyon arasında değişiyor. Yalnız bu peşin fiyatıdır eğer kredi ile almak isterseniz üstüne birde vade farkı da olacaktır.

2. Motorlu Taşıtlar Vergisi

Her araç sahibinin her yıl ocak ve temmuz ayında ödediği motorlu taşıtlar vergisi vardır. Eğer bir ferrari sahibi olursanız her sene devlete 20 – 22 Bin TL arasında vergi ödemeniz gerekecek.

3. Yakıt

Ferrari’nin fabrika verilerine göre 458 modelinin şehir içi yakıt tüketimi 100 km de 20 litredir. Tabi buna pek aldanmamak gerekir. Özellikle İstanbul – Ankara gibi dur kalk trafikte bu yakıt tüketimi 100 km de 25 – 30 litreye çıkacaktır.. Örneğin yaz tatili için İstanbul’dan Antalya’ya gidiş dönüş için tahminen 3 Bin TL benzin parası ödeyeceksiniz.

4. Yedek Parça 

Ferrari 458 modelinin tek bir far fiyatı 2 bin 702 dolar yani 15.355 TL gibi bir rakam yapıyor.. Eğer ferrari aracınız ile orta halli bir kaza yaparsanız tahminen cebinizden 100 Bin TL gibi parça parası çıkacaktır. İşçilik hariç.

5. Türkiye Yolları

Türkiye’de yolların durumunu ve ferrari’nin alçaklığını herkes çok iyi biliyor. Türkiye’de ki yollar hep kasis ve çukur.. Siz ne kadar dikkatli sürerseniz sürün günde en az 4-5 Defa arabanızın altını vurup tampon kenarlarını kaldırımlara sürteceksiniz.

6. Park Sorunu

3-4 Milyon TL verip satın aldığınız Ferrari’yi sokağa park edeceğinizi düşünmüyorsunuz değil mi? Otoparka park edeyim deseniz otopark görevlisine güvenip anahtarı kendisine verir misiniz peki? Ferrari sahibi olduktan sonra mutlaka sadece kendinize özel bir park alanı şart.

Bitti mi? Hayır bitmedi.. Daha bunun yıllık zorunlu trafik sigortası var her sene kaskosu var yolda giderken yanınıza gelen tüplü şahinlerin size bakıp ara gazı vermesi var.. Var da var yani.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Acımasız Photoshop Uzmanı James Fridman’ın Yaptığı 7 Troll Çalışma

Sovyet Mühendislerinin Çılgın İcadı: Hem Uçak Hem Gemi Olan Ekranoplan