,

Türkiye’de Kumarhanelerin Tekrar Açılmasının Ülke Ekonomisine Nasıl Bir Katkısı Olur?

Fatih Altaylı’nın kumarhanelerin yeniden açılmasından bahsettiği bugünkü (14 Mart 2019) köşe yazısından sonra kumarhane mevzusu tekrar gündeme geldi. Peki bu, Türkiye’nin cari açığına nasıl etki edebilir?

1. Kumarhanelerinin Devlete Ödediği Vergi Miktarı

Öncelikle kumarhanelerinin devlete ödediği vergi miktarını bilmek gerekiyor. Bütün kumarhaneler bağlı bulundukları ülkeye, kazancının %90’nını vergi olarak vermektedir.. Bu devlet için inanılmaz bir gelir kaynağıdır..  Ayrıca Türkiye’nin özellikle akdeniz ve ege bölgesi inanılmaz sayıda turist çekmektedir bu turistlerin ülkemizde kumar oynaması demek dışarıdan Türkiye’nin kasasına inanılmaz miktarda sıcak para girişi demektir.. Dışarıdan sıcak para girişi demek de ülkenin ekonomik anlamda zenginleşmesi ve rahatlaması demektir.

2. Kumarhanelerinin İşsizlik Oranını Azaltması

Kumarhanelerin açılması demek ülkede ki işsizlik sayısının büyük bir ölçüde azalması demektir. Sadece tek bir kumarhanede onlarca güvenlik görevlisi onlarca garson onlarca barmen onlarca söför onlarca aşçı kısaca yüzlerce çalışan var demektir. Buda ülkede ki işsizlik oranını büyük bir ölçüde azaltır.

3. Yasak İle Olmuyor Kumar Oynamak İsteyen Her Türlü Oynuyor

Kumar oynamak isteyen insan her türlü oynuyor. Örneğin tüm karadeniz bölgesi hafta sonu Gürcistan Batum’a gidiyor.. Türkiye’nin farklı yerlerinden Kıbrıs olsun, Bulgaristan olsun, Ukrayna olsun binlerce kişi kumar oynamaya yabancı ülkelere gidiyor ve parayı yabancı ülkeler kazanıyor Türkiye değil.

4. Türkiye’de Kumarhaneler Açılırsa Millet Evi Arabayı Satıp Kumar Oynar

Şimdi gelelim klasik olan şu soruya.. ” Kumarhaneler açılırsa millet evini arabasını satar yada kredi çekip kumar oynar ve parayı kaybeder ” Bu zihniyetteki bir adam zaten o parayı her türlü kaybeder. Gidip kredi çekip çiftlikbanka yatırır dolandılırır gidip evini arabasını satıp bunların parasını Fadıl Akgünüz’e verir yada aksaray’da ki bi pavyonda bir biraya 10 bin tl hesap öder.. Ayrıca şuan devlet tarafından oynatılan loto – toto – şans topu adı altında onlarca oyun var ee bunlar kumar olmuyor mu? yani şimdi ben gidip kredi çekip yada arabamı satıp istediğim kadar sayısal loto oynayamaz mıyım?

5. Kumarhanelerde Herşeyin Ücretsiz Olması

Kumarhanelerde herşey ama herşey ücretsizdir. Yemek, Alkol, sigara vs.vs. Kumarhane sahibi müşteriye ikram etmek için karton karton sigara alacak ee kim kazancak? Devlet.. Kumarhane sahibi yemek yapmak için malzeme alacak ee kim kazacak? Çiftçi ve devlet. Kumarhane sahibi müşterilerini otele yada havalimanına bırakmak için araba alacak o arabaya benzin alacak ee kim kazacak? devlet. Yani devletin inanılmaz bir geliri olacak bu sayede vatandaştan alınan vergiler azalır çünkü ülkenin artık paraya ihtiyacı olmaz ve bizim gibi sıradan vatandaş ta vergiler azalınca bir nebze rahat eder..

Son Söz: Yasaklamayla bir şey çözülmez, sakıncalarına insanları ikna ederseniz yasaklamanıza gerek kalmaz.. Devlet tarafından kontrolleri sağlandıktan sonra kumarhaneler yani casinolar aslında bir eğlence merkezidir.. Buraya ister tek ister arkadaşlarınız ile gidip yemek yiyip içki yada kahvenizi içip istediğiniz miktarda oyun oynayabilir yada oynamadan çıkabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

38 Gün Evli Kalıp Sonra Başkası İle Nişanlanan Karısına Nafaka Ödeyen Adam

Okuduğunuzda Hayatınızın Mottosu Haline Gelecek 10 Muhteşem Replik