,

Ne Zaman İhtiyaç Olacağı Belli Olmaz! Herkesin Bilmesi Gereken 7 Hayat Kurtaran Taktik

Belki kendinizi hiç hayatta kalmak mücadelesinin içinde bulmayacaksınız, belki bu bilgilere hiç ihtiyacınız olmayacak, ama belki de bu bilgiler bir gün sizin hayatınızı kurtarmaya yardımcı olabilir.

1. Kalabalık Bir Yerde Yardım İstemek Zorunda Kalırsanız

Eğer insanların yoğun olduğu bir yerde insanlardan yardım istemek zorunda kalırsanız, mesela ambulansı, polisi, vs. aramalarını, birinden su getirmesini isteyecekseniz bir kişiyi seçin ve onun direk gözlerine bakarak isteğinizi veya yardım etmesini söyleyin.. Eğer kalabalığa doğru “biri ambulansı arasın” derseniz herkes “nasıl olsa biri arar” diye düşünecektir. Buna “seyirci apatisi” denir.

2. Eğer Bağlanırsanız Ne Yapmalısınız?

Eğer bir şekilde elleriniz kollarınız bağlanırsa paniğe kapılmayı, gerilmeyi ve kendinizi kasmayı bırakın ve mümkün olduğunca gevşeyin. Bu sayede hafifçe sallanarak iplerden sıyrılmak için gerekli boşluğu sağlayabilirsiniz. Kaslarınızı gevşetin, derin bir nefes alın ve kollarınızı ve bacaklarınızı boşluk elde edecek şekilde gerin.

3. Araç İçinde Sıkışırsanız Çıkmak İçin Camları Nasıl Kıracaksınız?

Herhangi bir şekilde araç içinde sıkışmanız durumunda camları kırmanız gerekirse kafalıkları kullanın. Tüm araçlardaki kafalıklar yerlerinden rahatça çıkar ve alt kısımlarındaki metal uzantılar camları kırmak için birebirdir.

4. Bir İzdihamın Ortasında Kalırsanız Ne Yapmalısınız?

Eğer bir izdihamın ortasında kalırsanız ne olursa olsun yere düşmemeye çalışın.. Bir yerlere tutunmaya çalışın çünkü yere düştüğünüz anda maalesef kurtulma şansınız çok azdır.. Eğer izdiham ortasında yere düşerseniz derhal cenin pozisyonu alın ve ellerinizi kafanıza siper edin. Kafanızı kalabalığın hareket yönüne doğru çevirmeye çalışın ki kafanıza darbe almanın önüne geçin ve mümkün olduğunca çabuk ayağa kalkmaya çalışın.

5. Eğer Issız Bir Yerde Aracınız Bozulursa

Böyle bir durumda aracınızın yanından ayrılmayın. Dikkat çekmek için gündüz vakti hava aydınlıkken aracın yedek lastiğini yakın.. Çıkan yoğun dumanı birilerinin görmesini umut etmekten başka yapacak bir şey yok.

5. Eğer Kaybolursanız Paniğe Kapılmadan Önce Bekleyin

Kaybolduğunuzu düşündüğünüz anda yapmanız gereken ilk iş durmaktır, hareket etmeyi bırakın. Uygun bir yer bulup oturun, sakinleşin ve düşünün. Eğer soğukkanlılığınızı kaybeder ve paniğe kapılırsanız işin sizler için çok daha kötüye gideceğini garanti ederiz. Üç kuralını asla unutmayın: Açlık sizi üç haftada öldürür. Susuzluk sizi üç günde öldürür. Soğuk sizi üç saatte öldürür. Oksijensiz kalmak sizi üç dakikada öldürür. Paniğe kapılmak sizi üç saniyede öldürür.

6. Eğer Birisi Ağzınızı Bantlamaya Çalışırsa

Bu durumda diliniz ile dudaklarınızı bol bol ıslatın. Bu sayede bantın yapışmamasını yada daha az yapışmasını sağlayabilirsiniz.

7. Eğer Bir Aslan Veya Aslanlar İle Karşılaşırsanız

Böyle bir durumda aslanın aç olmaması için dua etmekten başka bir şansınız yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni İstanbul Havalimanının Zorlukları Ve Mantıksızlığı Hakkında Pek Bilinmeyenleri Ortaya Döken Ekşi Sözlük Yazarı

38 Gün Evli Kalıp Sonra Başkası İle Nişanlanan Karısına Nafaka Ödeyen Adam