,

S-400 Mü F-35 Mi? Sorusuna Mantıklı Argümanlar İle Cevap Veren Ekşi Sözlük Yazarı

Ülkemizi uzun süredir meşgul eden konuların en başında gelen S-400 hava savunma sistemi ve F-35 uçağı.. Ekşi sözlük yazarlarından “dender” bu konuda detaylı bir analiz yapmış. İşte o analiz.

F-35 Nedir Ne Değildir?

F-35 Para vererek başkasının uçağını kullanmaktan farksızdır. ortalarda dolaşan f16 yazılımı artık yerli geyiklerine kesinlikle aldırış etmeyin. uçaklara kendi yapımımız bir bomba eklemek istediğimiz zaman bile abd’den izin almalıyız. abd olmaz derse, kız kaçıran bile takamıyorsun uçağa. aksi takdirde bütün mekanik ve yedek parça desteği kesmekle tehdit ediyor abd. şöyle ki ; pakistan’dan f16 eğitmeni istedik. pakistan olur dediği halde abd karşı çıktığı için pakistan eğitmen gönderemedi. adam ona bile karışıyor. abd istemese, f16’ları geçit törenlerinde bile uçuramayız. bunun adına bağımsızlık diyemezsiniz. böyle bir durumda yapılan yatırım da ölü yatırımdır. ilk uçuşunu 45 sene önce yapmış f16’da bile böyle bir durum söz konusuyken f35 işine girmek tam bir saçmalıktı zaten. türkiye’ye karşı, işid de dahil bütün terör tehditlerinin arkasında abd var. bu saddam döneminde de böyleydi.

Osman Pamukoğlu ne diyor;

pkk’nın yöneticilerinin olduğu bölgeyi tespit ettik. öcalan da dahil bütün üst düzey yöneticiler orada. tam operasyona başlayacağız, operasyon yapacağımız yere alakasız bir bölgede bm helikopteri düşürülüyor. abd’den bir telefon geliyor ve hava operasyonunu yapmayın deniyor. ne alaka? hiçbir mantıklı açıklaması yok. bu olay 25 yıl önce olan olay. şimdi durum farklı mı? hayır. sen bu adamdan f35 alsan ne olacak almasan ne olacak. alsan da onun malı, almasan da onun malı.

pkk, işid militanı mı bombalayacaksın f35’le diyeceğim -ki artık f16 ile bile pkk’lı vuramıyorsun “bizim orada askeri danışmanlarımız var” diyerek engel oluyorlar. eee? f35 ile 19 mayıs geçit törenleri mi düzenleyeceğiz?

S-400 Nedir Ne Değildir?

S-400 Açık ara en iyi savunma sistemidir. bu sistemi neden aldığımıza gelirsek, abd bize senelerdir patriot savunma sistemini vermiyor.. böyle bir ülkenin savunma sistemi olmaması zaten başlı başına bir skandal.. Çin’den alacaktık ve abd “alma, ben vereceğim” dedi. Abd’ye güvenip Çin İle anlaşmayı iptal ettik fakat Abd yine yan çizdi.. Rusya ile s-400 için anlaştık, anlaşma bitti ve şimdi bize patriot savunma sistemini vermek için çok cömert bir teklif sunmuşlar.. Eğer Rusya ile olan anlaşmayı da iptal edersek, emin olun yine bir çomak sokup vermeyecekler. Bu sefer Rusya’yı da Çin gibi küstüreceğimiz için hiçbir alternatifimiz kalmayacak. bu kadar önemli bizim için S-400. Asıl önemli nokta ise, S-400’ün bir bataryası da ülkede yapılacak. bu da gelecek için çok önemli bir adım.

şunu sakın unutmayın ; bize dandik bir tabancayı bile göndermeyi reddeden bir ülke abd. bu ülkenin ipiyle bundan sonra asla suya inilmemeli. ne solcusuyla, ne sağcısıyla. ecevit döneminde de bize ambargoyu uygulayan bunlardı, sağcıların döneminde de bunlar. sürekli kazık attığı halde vazgeçilemeyen kanka gibi.. Her fırsatta sizi satar ama siz saf yada mal olduğunuzdan hep sineye çekersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyaca Ünlü 8 Marka İsminin İlginç Hikayeleri

Dünyanın En Zengin İnsanlarının Lüks Ve Görkemli Gündelik Yaşantıları