,

Sevgili İle İzlenecek En İyi 8 Aşk Filmi

Sevdiğiniz kişi ile izleyebileceğiniz bu aşk filmleri oldukça romantik ve duygu dolu..Farklı şekilde işlenmiş olsalar da hepsi aşkı anlatıyor. Buyrun en iyi romantik aşk filmleri.

1. Amélie (2001) IMDb: 8.3

Yönetmenliğini Jean-Pierre Jeunet’nin yaptığı, başrolünü ise Audrey Tautou’nun üstlendiği unutulmaz Fransız filmi Amelie de yine kült filmler arasındadır.Farklı anlatımı ve çekimiyle gönüllerde taht kuran film, müzikleriyle de oldukça ilgi çekmiştir.Amelie, yalnız yaşayan genç bekar bir garsondur ve hayatta kimsenin fark etmediği küçük şeylerden mutlu olur. Küçük oyunlarla yardıma ihtiyacı olduğunu düşündüğü kişilere yardım etmeye çalışırken bazen de onlara kötülük yapanlardan küçük intikamlar alır. Ve ummadığı anda aşk karşısına çıkar.

2. P.S. I love you – Not: Seni Seviyorum (2007) IMDb: 7.1

Holly (Hilary Swank) ve Gerry (Gerard Butler) birbirlerine aşık genç bir çifttir. Ölümcül bir hastalığa yakalanan Gerry ölür ve Holly çok zor günler geçirir.

Ancak Gerry, ölmeden önce Holly’nin bu kötü günleri atlatabilmesi ve hayatına devam edebilmesi için mektuplar yazmıştır.Acaba farklı zamanlarda eline geçen bu mektuplar Holly’ye gerçekten yardım edebilecek mi?

3. Ghost – Hayalet (1990) IMDb: 7.0

Doksanlı yılların unutulmaz aşk filmlerinden olan yapımın başrollerinde Demi Moore ve Patrick Swayze var.Birbirlerine aşık genç bir çift olan Molly ve Sam, bir sinemadan çıkarken Sam bir saldırıya uğrar. Ancak kendine geldiğinde ölmüş olduğunu anlar.Hayalet olarak dünyada dolaşırken bir cinayete kurban gittiğini ve Molly’nin de hayatının tehlikede olduğunu öğrenir. Ona yardım etmenin bir yolunu bulması gerekmektedir.

4. 50 First Dates – Elli İlk Öpücük (2004) IMDb: 6.8

Drew Barrymoore ile Adam Sandler’ın başrolünde olduğu filmde, Lucy’yletanışıp ondan hoşlanmaya başlayan Henry, ertesi gün Lucy’nin kendisine hiç tanışmamış gibi davranmasına çok şaşırır.Gerçek şudur ki, Lucy’nin bir rahatsızlığı vardır ve her sabah uyandığında bir önceki günü hatırlamamaktadır.Peki bu Henry’nin aşkına engel olabilecek midir? İzleyin ve aşk nelere kadirdir görün.

5. Sweet November – Kasım’da Aşk Başkadır (2001) IMDb: 6.7

İşkolik bir iş adamı olan Nelson (Keanu Reeves), bir gün deli dolu bir kız olan Sara (Charlize Theron) ile tanışır.Sara ona bir ay boyunca birlikte yaşamalarını teklif eder. Nelson bu ilginç teklifi kabul eder.Bu süre zarfında birbirlerine aşık olurlar. Ancak hayatında ilk defa aşık olan Sara’nın bir sırrı vardır. Sara kanserdir ve çok az ömrü kalmıştır.

6. Sliding Doors – Rastlantının Böylesi (1998) IMDb: 6.8

“Peki ya diğer yolu seçseydim ne olurdu?” dediğiniz oldu mu hiç?İşte bu film, bu soruya cevap verir nitelikte. Helen’in bir treni kaçırmasıyla hayatında olan değişiklikleri izlerken, bir de kaçırmasaydı ne olurdu onu görüyoruz.Kader üzerine yapılmış güzel filmlerden olan Rastlantının Böylesi, mutlaka izlenmesi gereken romantik filmler arasında hemen yerini almalı.

7. Eternal Sunshine of the Spotless Mind – Sil Baştan (2004) IMDb: 8.3

İsmini, 18. Yüzyılın başlarında yaşamış ünlü İngiliz şair Alexander Pope’un Eloisa to Abelard şiirindeki bir mısradan alan film, efsane aşk filmleri arasında yerini almıştır.Türkiye’de Sil Baştan adıyla beyaz perdeye gelen filmin orijinal isminin anlamı “lekesiz bir zihnin ebedi günışığı”dır..Jim Carrey ve Kate Winslet’ın karakterleri zıt iki aşığı canlandırdığı filmde, birbirlerini unutmanın yollarını ararken karşılaştıkları farklı yöntemi izliyoruz. Peki aşık olduğunuz birini unutmak gerçekten mümkün müdür?

8. About Time – Zamanda Aşk (2013) IMDb: 7.8

Mutlu bir aileye sahip olan Tim, 21 yaşına geldiğinde babasından çok büyük bir aile sırrını öğrenir. Artık o da babası ve büyükbabaları gibi zamanda yolculuk yapabilecektir.Yalnız sadece geçmişe gidebilmektedir. Bunu, yaptığı hataları düzeltmek ve hoşlandığı kızı tavlamak için kullanacak olan Tim, zamanla aşk ve hayat hakkında çok şey öğrenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yabancı Bir Kadınla Evlenen Ekşi Sözlük Yazarından Madde Madde Evliliğin Güzel Tarafları

Sosyal Medyada Paylaşılan O Güzel Fotoğrafların Gerçek Yüzünü Gösteren 10 Fotoğraf