,

Efsane Film Neşeli Günler Hakkında Pek Çok İnsanın Bilmediği 8 Garanti Bilgi

“Turşu suyu sirkeden mi yapılır yoksa limondan mı?” sorusuna yanıt aradığımız; izlerken bizlere aile ve kardeş olmak duygusunu aşılayan bir aile komedisidir Neşeli Günler.. Repliklerini ezberlediğimiz, izlemekten bıkmadığımız Neşeli Günler filmiyle ilgili bilmediğiniz bilgileri ve daha önce görmediğiniz birkaç fotoğrafı sizler için derledik.

1. Öncelikle turşu dükkanından bahsedelim. Bu hikaye İzmir’de 90’dan fazla turşu çeşidiyle üne kavuşmuş bir turşucudan esinlenilerek yazılmış.

2. Filmin tüm karakterleri içerisinde ise sadece biri gerçektir. O da Şener Şen’in canlandırdığı Ziya. Ziya; Ertem Eğilmez’in amcasından esinlenilerek yazılmış bir karakterdir.

3. Yine Ziya’nın tıraş bıçağı satarken ismini telaffuz ettiği Nadya Komaneci’de döneminin en ünlü kadın olimpik sporcularındandır.

4. Nadya Komaneci bu olaydan habersiz mi derseniz; biz söyleyelim hayır değil. Yıllar sonra katıldığı bir etkinlikte Türkiye’ye gelerek bu durumdan haberdar olmuştur.

5. Set boyunca tüm ekip birbirlerine turşu diye hitap etmiş. Yalnızca Münir Özkul için baba turşu ifadesi kullanılmıştır.

6. Maalesef filmin gişesi yayınlandığı dönemde çok da iyi gelmemiştir. Bu dönemde Oya Aydoğan; “Ben çevreme söylesem, izleseler” gibi bir yorumda bulunur, filmin yönetmeni ise “Kızım eş dostla olacak iş mi bu!” diyerek tepki gösterir.

7. Ne var ki film gişede istenileni veremese de bugün tüm aile temalı filmler içerisinde en çok beğenilen ilk iki filmden biridir. Ve film salt komedi temasını kullanan tek filmdir.

8. Ve ayrıca bilmeyenler için: Film de Ayşen Gruda’yı, Oya Başar seslendirmekteydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rus Kadınlarının Gözünden Türk Kadınları Ve Bu Görüşlere Gelen Olumlu Olumsuz Yorumlar

Twitter’da “Bir Çocukluk Yanılgınız Var Mı?” Sorusuna Gelen Eğlenceli Cevaplar