,

2. Dünya Savaşı Konulu En İyi 7 Film

Sinema, şüphesiz hemen hemen herkesin keyif aldığı bir sanattır. Hatta öyle ki ona özel vakit ayırır, mısırları patlatır kendimizi film izlemeye adarız.

Malesef Hollywood gibi bazı ticari kurumlar daha fazla kitleye ulaşmak yani daha çok para kazanmak için gerçek hikayelerden uyarlanmış filmleri doğrudan türetmek yerine biraz ticari dokunuşlar ile filmin ana fikrini, duygusunu değiştirebilmektedirler. Şüphesiz bu problem sinema severlerin en büyük problemi olmaya da devam etmektedir. Biz de bu konuda size yardımcı olmak için II. Dünya Savaşı ile ilgili filmleri derledik. İşte o filmler ve konuları

1. Fury

1945 yılının Nisan ayında geçen Fury, ikinci dünya savaşı konusu ile oldukça dikkatleri üzerine toplayan bir yapım olduğunu belirtelim. İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerinde geçen film aksiyon sahneleri ile uzun bir süre ikinci dünya savaşı filmine doyacaksınız.

Filmin konusunda kısaca bahsedecek olursak, Komutan Wardaddy, topçu Boyd Swan, yükleyici Grady Travis, şoför Trini Garcia ve yardımcı şoför Norman‘dan oluşan müfrezenin, 300 düşman askeriyle karşılaştığı ve tüm imkansızlıklarla savaşmak zorunda kaldığı 24 saati konu alıyor. 

Filmin baş rollerini Brad Pitt, Shia LaBeouf ve Logan Lerman paylaşıyor. Eğer Fury’i izlemediyseniz, kesinlikle izlemenizi öneririz.

2. Çöküş

Konusu ile dikkat çeken Çöküş’te Adolf Hitler’in son günlerine tanıklık edeceksiniz. Nazi Almanya’sındaki Berlin’in çöküşünü konu alan yapım, oldukça başarılı filmler arasına girmeyi başardı.

Filmin konusundan kısaca bahsedersek,  Nazi Almanyası’nın führeri Adolf Hitler, yaşantısının son günlerinde Berlin’deki sığınağında generalleri ile beraber bulunmaktadır. Bu arada, Kızıl Ordu’nun Berlin’i kuşatması son hız sürmektedir. Alman ulusunun çöküşü hızla yaklaşmaktadır ancak Hitler yenilgiyi kabul etmemektedir.

Hitler’in son günlerinde neler yaşadığını en iyi bir şekilde görmek istiyorsunuz, kesinlikle Çöküş’ü izlemelisiniz

3. Operasyon Valkyrie

İkinci Dünya Savaşı esnasında, aralarında anlaşan bir grup Alman subayı Adolf Hitler’e suikast yapmayı planlarlar. Ayrıca savaşa son verme adına da güçlerini kullanmaya başlayıp bir takım gizli görüşmeler yürütürler.

Valkyrie adı verdikleri operasyon neticesinde Nazi iktidarına karşı bir isyan başlatmayı başarırlar. Tom Cruise gibi başarılı aktörlerin yer aldığı Operasyon Valkyrie başarılı yapımların arasında yer alıyor.

4. Piyanist

Roman Polanski’nin üç Oscar kazanan filmi İkinci Dünya Savaşı sırasında yaşanan gerçek bir dramı konu alır.

Polonya’lı ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman’ın anılarını anlattığı aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan film, Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşamanın imkansızlaştırıldığı bir dönemde, bir şekilde esir kampına gitmekten kurtulan ünlü piyanistin Varşova’nın kenar mahallelerindeki hayatta kalma mücadelesine odaklanır.

Ağlamam diyenleri ağlatacak bir yapım olan Piyanist, izlemediyseniz, ilk boş vaktinizde izlemenizi şiddetle öneririm.

5. Pearl Harbor

En iyi ikinci dünya savaşı temalı filmlerYapımcılığını yaptığı ve yönetmenliğini Michael Bay’ın üstlendiği film, çocukluktan beri çok sıkı dost olan ve en büyük idealleri uçmak olan iki arkadaşın hikâyesini anlatıyor. Rafe Mc Cawley (Ben Affleck) ve Danny Walker (Josh Hartnett) Hava Kuvvetlerine kaydolurlar ve pilotluk maceraları başlamış olur.

Bu esnada Rafe, donanmada çalışan hemşire Evelyn (Kate Beckinsale) ile tanışır. Rafe, İngiltere’ye gönüllü pilot olarak gider. Sonrasında Evelyn ile Danny’nin görev yerleri Hawaii’deki Pearl Harbor olarak değiştirilir.

Hem aşkı hem macerayı aynı andan işleyen yapım izlenebilecek en iyi ikinci dünya savaşı konumuza misafir olmakta. İzlemediyseniz, izlemenizi öneririz.

6. Er Ryan’ı Kurtarmak

En iyi ikinci dünya savaşı temalı filmler

Dört çocuk annesi bir annenin İkinci Dünya Savaşı’nda kaybettiği üç oğlunun ardından fazlasıyla yaralanmıştır.

Şimdi tek dileği hayatta kalan tek oğlunun savaştan sağ salim dönmesi olan bir annenin yakarışlarını duyan, Başkan verdiği emirle birlikte James Ryan’ın ne pahasına olursa olsun bu savaştan sağ çıkmasını istemektedir.

Normandiya çıkarmasının yapıldığı gün, sekiz kişilik bir asker birliği farklı bir göreve, Ryan’ı kurtarma görevine atanır.

Ancak yüzbaşı John Miller tarafından yönetilen bu ekip, can pazarının yaşandığı bu zorlu ortamda hakikatli bir yaşam mücadelesine tanık olacaksınız.

7. Kapıdaki Düşman

II. Dünya Savaşının en hararetli dönemi olan tarihin en kanlı operasyonu Barbarossa Harekatı’ndaki Stalingrad Muharebesini işler. Film Stalingrad Muharebesinde yer alan Sovyet Sniper Vasili Zaytsev ile Hitler tarafından özel olarak gönderilen Alman sniper arasındaki çekişmeye odaklanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Amerikan Altın Rezervinin Bulunduğu Yüksek Güvenlikli Bina: Fort Knox

KFC’nin Kurucusu Harland Sanders’ın Fakirlik İçinde Geçen Hayatı Ve Herkese İlham Veren Başarı Hikayesi