,

Günümüzde Evliliklerin Kısa Sürme Sebebi

evliliklere gereğinden fazla anlam yüklemekten kaynaklı bir sorundur bu. şimdi toplumda nasıl bir algı vardır, evlenirsen mutlu olur, huzurlu olur, yuvan olur, hayat arkadaşın olur, olur da olur… b*k olur..

Yeri geliyor insan kendini bile sevmediği bir dönem oluyor yeri geliyor insan kendinden bile sıkılıyor.. kalkıp da evlendiği insanı mı sevecek? Ona hediyeler alacak, her dediğini yapacak, kendinden ödün verecek falan fişman. Geçiniz bunları.. Mutlu evlilik diye bir şey yoktur. siz şimdi sanıyorsunuz ki boşanmayan insanlar çok mutlu. sorun bakalım onlara mutlular mı? Toplum ve aile baskısı yüzünden mutluyuz rolü oynuyor hepsi.. Mutluluk öyle boşanıp boşanmakla ölçülmez. mutluluk içindedir, yaşadıklarında ve hissettiklerindedir. Evde farklı koltuklarda oturup, sohbet muhabbet etmeden birbirinin yüzüne bakmadan acun’un programlarını seyretmek midir mutluluk?

Siz şimdi diyeceksiniz ki ” Benim evliliğim böyle olmaz biz çok mutlu olacağız ” yav he canım he.. Adliye köşelerinde boşanma davalarında kavga eden karı kocalar da bir zamanlar çok mutlu ve huzurlu olacaklarına inanıyorlardı..

Sıradanlaşan her şey mutluluk vermez.. Aldığınız bir elbiseyi yada bir arabayı bir süre sonra ilk gün ki gibi sevemez ve değer veremezsiniz çünkü artık sizin için sıradan olmuştur.. Evlendikten en fazla 7-8 ay sonra yani cicim ayları geçtikten sonra birbirinizden sıkılacaksınız bu sizin kötü olduğunuz için değil doğanın kanunu bu..


Özellikle bizim ülkemizde evlenmek toplum ve aile açısından bir başarı olarak görülüyor.. Herkes evlenmeli herkes çocuk yapmalı yoksa sen başarısız birisin.. Bu baskı ile de insanların çoğu kendisini kandırıp sırf evlenmek için evleniyorlar..

Evlendikten sonrada pişman olunuyor ama artık herşey için çok geç oluyor. O saaten sonra da geriye ya boşanmamak için mutsuz bir hayata katlanmak yada boşanmak kalıyor..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABD’nin Vietnam Savaşı Esnasında Bomba Yerine Havadan Klozet Atması

İnsana “Lütfen Beni İfadeye Çekin” Dedirten Rusya’nın Kadın Polisleri