,

Yaşlandığınızda Yapmadığınız İçin Pişman Olacağınız 13 Şey

Zaman çok hızlı geçiyor.. Jenerasyonumuz hızla büyüyor ve çoğumuz daha birkaç yıl geçmiş olmasına rağmen geriye dönüp keşke bunu da yapsaydım, keşke orada olsaydım diye dert yanıyoruz..Şimdi her gün yeni bir hayatı tam kapasite yaşamaya başlamanın tam da zamanı. Bu tarz pişmanlıklar ile yaşamanın önüne geçebilirsiniz! İşte yaşlanmadan önce mutlaka yapmamız gereken 13 şey.

1. Şansınız Varken Seyahate Çıkmamak.

Seyahat etmenin okul zamanlarında veya işe başladığınız ilk senelerde zor olduğunu düşünüyorsanız ilerde çok daha zor olacağını öğrenmek zorunda kalabilirsiniz. Mesela çocuk sahibi olduğunuz zaman seyahate çıkmanız çok daha zorlaşacak.

2. Kötü Ve Mutsuz Bir İlişkiyi Devam Ettirmek.

İyi haberi verelim; kötü bir ilişki içerisindeyseniz, bir gün mutlaka bu ilişkiden kurtulacaksınız. Ancak, çoğu insan bunu daha erken bitiremediği için pişman olur.

3. Bir Şeyleri Yapmaktan Korkmak.

Geçmişe bakacaksınız ve düşüneceksiniz; ‘Neden korkmuşum ki bu kadar?’

4. Ailenin Tavsiyelerini Dinlememek.

Gençken bu tavsiyeleri duymak istemezsiniz, ancak hayatın acı gerçeği, anne-babanızın hayat hakkında söylediklerinin çoğunun doğru olmasıdır.

5. İnsanların Ne Düşündüğüne Gereğinden Fazla Önem Vermek.

Çok değil 10 – 15 yıl sonra, bir zamanlar bu kadar çok endişelendiğiniz insanlardan hiçbirini umursamayacaksınız.

6. Çok Fazla Çalışmak.

Kimse ölüm döşeğinde geçmişe bakıp keşke ofiste daha fazla vakit geçirseydim demez. Ancak aileleri, arkadaşları ve hobileri ile daha fazla zaman geçirmeyi dilerler.

7. Anın Keyfini Çıkaracak Kadar Duraklamamak.

Gençler sürekli hareket halindeler, ancak bir şeyler almak için duraklamanın iyi bir seçenek olduğunu unutmamak gerekir.

8. Gereğinden Fazla Endişelenmek.

Tom Petty’nin de şarkısında söylediği gib; “En çok endişelendiğim şeylerin hiçbiri o kadar endişeye rağmen olmadı”. Rahatlayın. Eninde sonun her şey rayına girecek.

 

9. “Seni Seviyorum” Demekten Korkmak.

Eğer hissediyorsan, söyle. Çünkü, karşındakinin nasıl bir tepki vereceğini asla bilemeyeceksin; ve o merak duygusuyla yaşamak zorunda kalarak pişmanlık duyacaksın.

10. Nefret Ettiğin İşinden İstifa Etmemek.

Evet paraya ihtiyacın var evet faturalarını ödemen gerekiyor ancak durumunu iyileştirmek için bir plan yapmazsan, bir gün 40 yılını cehennemde geçirmiş gibi uyanabilirsin.

11. Sevdiğin İnsanlarla Yeterince Zaman Geçirmemek

Bir sürü insan gelecek ve hayatlarımıza girecek, çok geç olmadan doğru olanlara zaman ayırdığından emin ol. Sevdiklerimizle olan zamanımız sınırlıdır. Her anın kıymetini bilmeliyiz.

12. Asla Büyük Riskler Almamak.

İlerleyen yıllarda geriye dönüp baktığınızda duvara toslamış olsanız bile bu deneyimize keyifle bakıyor olacaksınız. Peki, o riski almadığınızda geride ne göreceksiniz? Koca bir hiç.

13. Başkalarının Hayallerini Kendinizinkilerden Daha Fazla Desteklemek.

Başkalarını desteklemek güzel bir şeydir, ancak bu sizin hiçbir zaman parlamayacağınız anlamına gelmez. Yaptığınız fedakarlığa pişman olmak istemiyorsanız önceliği kendinize verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayatının Evlilik Teklifini Yapmaya Çalışan Bir Adamın İnsanı Hem Güldüren Hem Aşka Küstüren Aşk Hikayesi

Burçların En Olumsuz Ve En Ürkütücü Özellikleri