,

Emniyetten Radikal Karar! Şahincilerin Akıl Sağlığına Bakılacak

Trafiği birbirine katan,yüksek ses ile müzik dinleyip ve boş alanlarda drift yaparak, vatandaşları rahatsız eden Şahin sürücüleri Emniyet’i bile çileden çıkardı..

Konya İl Emniyet Müdürlüğü, son yıllarda adı sık sık kazalarla anılan Şahincilere karşı ciddi yaptırımlar için hazırlıklar yapıyor. Emniyet Müdürlüğü aracına el konulan Şahincilerden psikoteknik belgesi isteyecek.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Trafikten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Han, Şahincilerle ilgili günde yaklaşık 400’e yakın ihbar geldiğini söyledi. Modifiye edilmiş araç sürücülerinin mahalle aralarında ve kavşaklarda sık sık drift atarak ve egzozunu açarak, insanları rahatsız ettiğini dile getiren Kenan Han, “Bu konuyla ilgili gün içerisinde  asayiş ekiplerimize sık sık şikayetler geliyor. Modifiye araç sürücüleri herkesi çileden çıkarıyor.

Özellikle Şahin marka araç sürücüleri trafiği birbirine katıyor. Yaptırım olarak bu araçarı trafikten men edip, parka çektiriyoruz. Parktan dahi çekiciyle sanayiye götürüp standartları sağlayıp TÜVTÜRK’ten olumlu vizesini yaptırarak, yüklü miktarda da trafik cezasını ödeyerek, trafiğe çıkabiliyor. Bu sürücüler için çok yakında psikoteknik tedavi belgesi isteyeceğiz. Yani trafikte bu hareketleri yapanların akıl sağlığının yerinde olup olmadığı konusunda tam teşekküllü hastaneden rapor getrimesi için çalışmalar başlamıştır. Akıl sağlığı yerinde olmayan modifiye araç sahiplerine bu

 

Kaynak: merhabahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayatınızı Baştan Sona Değiştirecek 12 Karma Yasası Kanunu

İzlanda Yetersiz Erkek Nüfusu Nedeniyle İzlandalı Kadınlarla Evlenen Yabancı Erkeklere Ev – Araba Ve Aylık 7000 Euro Verecek