,

Türkiye’de Erkek Olmanın Zorlukları

Zordur Türkiye’de erkek olmak.. Hayatınız boyunca çalışmak zorundasınızdır. Çünkü kimse sizinle iyi bir insan olduğunuz için ne evlenir ne sevgili olur. Size lazım olan yegane şey paradır. Üstelik bin bir zorluk bin bir zahmet ile kazandığınız parayı karizmatik bir şekilde kazanmanızı isterler. Mesela çöpçü iseniz mesela fabrikada çalışıyor iseniz yüzünüze bakmazlar ama mimar yada doktorsanız sanız üzerinize atlarlar.

Hep “İlk adımı erkek atmalı” derler ilk adımı atınca da sapık derler abazan derler aç derler eğer ilk adımı atmazsanız korkak derler ezik deler varoş derler.. Türkiye’de erkek olmak kredi kartı olmaktır sevgili yada arkadaş farketmez bir kadınla dışarı çıktığında tüm hesapları senin ödemen gerekir eğer hesabı ödeyecek paran yoksa evde yalnız başına oturmaktır Türkiye’de erkek olmak.

Türkiye’de kibar bir erkek olursan ” ana kuzusu,süt çocuğu, korkak” diye dalga geçerler kibar olmazsan ” kro, ayı,öküz” derler. Türkiye’de erkek olmak evlenmek istediğin kızın ailesi tarafından mal varlığının sorgulanması demektir. Senin kişiliğin,iyiliğinin hiç bir önemi yoktur önemli olan evin ve araban var mı? sanki ev ve araba mutluluk getirecekmiş gibi.

Türkiye’de erkek olmak size dayatılanları yaşamaktır.. Erkek ağlamaz, erkek gülmez, erkek üzülmez, erkek şöyle yapmak,erkek bunu yapmaz.. Bir süre sonra kendi kişiliğinizden çıkar size dayatılanı yaşamaktan artık bir robota dönüşürsünüz.. Filmler’de ağlayan erkek olduğunda ” ayy çok duygusal” derler ama sen ağlarsan ” Zayıf ” derler. Türkiye’de erkek olmak kadınların zannettiği gibi kolay bir şey değildir. çocuklukta başlayan erkek adam ağlamaz süreci, lise/üniversitede başarılı olmak zorunda olma baskısına, sonrasında evliliğe ve kadının çalışıp çalışmamasından bağımsız olarak bir ailenin bütün maddi sorumluluğunun üzerinize yıkılmasına evrilir.  Türkiye’de kadın olmak Türkiye’de erkek olmaktan belki daha zordur ama Türkiye’de erkek olmak dünyanın geri kalan herhangi bir ülkesinde erkek olmaktan katbekat daha zordur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Geçmişe Yolculuk Yapmanızı Sağlayacak 10 Nostaljik Reklam Afişi

Zengin Kadın Bulup Onu Nikah Masasına Oturtmak İçin Erkeklere Taktik Ve İpuçları