,

Mutlu Bir Evlilik Hayali Kurarken Evleneceği Kadının Sözlerine İnanıp Herşeyini Kaybeden Bir Adamın Hüzün Dolu Hikayesi

Adım Gökhan.. ortaokuldan mezun olduktan sonra maddi sebepler ile liseye gitmedim aileme destek olmak için bizim mahallede bir berber de çırak olarak çalışmaya başladım.. patronum çok sert birisiydi en ufak hatam da döverdi beni ama ben hiç pes etmedim hiç işi bırakmadım direndim senelerce çalıştım ve senelerce para biriktirdim gel zaman git zaman çırak olarak başladığım berber dükkanını satın aldım. Diğer berberler akşam 6-7 de dükkanlarını kapatılırken ben gece 2’ye kadar çalışıyordum sonra yine para biriktirip zemin kat 2 oda 1 salon ev aldım.

Evimi de aldıktan sonra ailem bana bir kız buldu bu kız ile oturup konuştuk bana söylediklerini birebir yazıyorum dostlar: ” ben çok mütaviziyim,yüksekte yada pahalı şeylerde gözüm yok benim istediğim mutlu ve sade bir hayat” dedi. Ve bende inandım.


bu hanımefendi ile 8 ay nişanlı kaldık bu 8 ayda gerçek yüzünü hiç göstermedi. Düğüne 1 ay kala sanki içinden bir canavar çıktı ve gerçek yüzünü göstermeye başladı. Size tek söyleceğim dostlar bana zorla kavga ederek trip atarak 8 bin liralık buzdolabı aldırdı yine aynı şekilde sadece koltuk takımına 9 bin lira verdim sizlere sadece bu örneği vereyim gerisini siz düşünün.

Ben kendisine “ben altı üstü bir berberim ve bir evim var bu kadar harcama beni aşıyor” dememe rağmen ” sen ne biçim erkeksin,git kredi çek ben bir kez evleniyorum herşeyin en iyisi olmak zorunda dedi”

Neyse bankadan kredi çekerek istediği eşyaları ve ailesinin istediği altınları aldım istedikleri düğünü de yaptım, yaptım ama dibine kadar borca batmıştım.

Düğünden sonra borçları ödemek için deli gibi çalışıyor ve kazandığım paranın çoğu bankaya kredi ödemesine gidiyordu ama bu evlendiğim kadının zerre kadar umurunda değildi.. Sürekli izmir çeşme’ye gidelim tatile antalya’ya gidelim tatile bana şu bileziği alsana diyordu. isteklerini yapmayınca da “sen ne biçim erkeksin” diyerek hakaret ediyordu.

İlk tanıştığım kadın ile evlendiği kadın arasında uçurumlar kadar fark vardı resmen.

Hatta bir keresinde erkek kardeşi araba alacak ama 15 bin tl eksiği var diye kardeşine 15 bin tl vermemi istedi hemde borç olarak değil hibe etmemi istedi.. bu isteğini yapmayınca da tam 1 ay beni salonda koltukta yatırdı sadece kendisine yemek yaptı bu 1 ayda ben sürekli dışardan lahmacun,pide gibi şeyler yedim.

Bu evliliğin daha fazla sürmeyeceğini anladığım anda kendisi ile iki medeni insan gibi oturup konuştum ve boşanmak istediğimi söyledim ve kendisi anlaşmalı boşanmak için benden, kendim senelerce çalışıp aldığım evimin tapusunu ve 75bin lira para istedi. Aksi halde asla boşanmayacağını hatta ömür boyu bana eziyet çektirceğini söyledi.

Ben yine de boşanma davasını açtım ve ilk mahkeme günü geldi. Mahkeme’ye avukat olan kuzeni ile birlikte geldi önceden planı programı yapmışlar tabi.. Mahkeme de hakim bey kendisine laf verince yine masum ve saf bir kadın oldu. Hakim bey’e kendisine kötü davrandığımı hatta şiddet uyguladığımı söyledi ve bir anda yalandan timsah göz yaşları dökmeye başladı ama ben kendisine hiç bir zaman kötü davranmadım ve şiddet uygulamadım.. Bilmeyenler için söylüyorum kanun olarak kadın beyanı esastır.kadın ne derse mahkeme onu gerçek sayar.. İsteyen internet üstünden araştırabilir.

Neyse dostlar lafı daha fazla uzatmak istemiyorum. Özetle boşandık mahkeme kendisine 25 bin tl tazminat ve ayda Bin tl nafaka ödememe karar verdi.

Ayrıca mal paylaşımı sebebi ile, kendi param ile almış olduğum evin yarısı onun hakkı oldu ev satıldı o ev satışından kendisine tam 90 bin tl para gitti.

Bu evlenme olayı benim hayatımı bitirdi resmen.. Düşünüyorum da ne gerek vardı ki? neden böyle bir şeye adım attım ki? Salaklık işte başka bir şey değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim: “Hatay Elbet Bir Gün Bizim Olacak”

Dünya Çapında Birbirinden Güzel Kadın Askerlerin Dikkat Çekici 7 Fotoğrafı