,

Will Smith’ten Hayata Yeniden Umutla Bakmanızı Sağlayacak 11 Söz

1) “Aslında önemsemeyecek insanları etkilemek uğruna sahip olmadığımız ve ihtiyacımız olmayan eşyalara para harcıyoruz.”

will smith ile ilgili görsel sonucu

Para harcama konusunda mantıklı davranmalıyız gerçekten değecek şeylere para yatırmalı ve geleceğimiz için para biriktirebilmeliyiz. Sırf arkadaşlarınızı çatlatmak veya komşunuzu kıskandırmak için paranızı çarçur etmenize gerek olmadığını anlamalısınız.

2) “Bir işe başlamadan önce daha ilk aşamada bu işin altından kalkabileceğine inanmalısın”

İlgili resim

Kendinize olan güven ve inancınızı koruyun. Ele alacağınız her ne ise yapabilirsiniz ve yapacaksınızdır da… Will Smith’in hayatı başlı başına bir başarı öyküsüdür ve hep bu felsefeyle hareket etmiştir.

3) “Hayatta kaç nefes aldığınıza değil, kaç nefes kesen anıya sahip olduğunuza bakın”

İlgili resim

Gerçekten insanı harekete geçirecek ve motive edecek bir söz. Hayattaki her anımızdan keyif almayı bilmeliyiz. Sahip olduğumuz anıların içinde bizi heyecanlandıran güzel hatıraları unutmamalı ve hayat devam ederken gereksiz yere endişelenmemeliyiz.

4) “Asla yalan söyleme, çalma, hile yapma ve kendini alkolle zehirleme. Yalan söylemen gerekiyorsa, söyleme. Onun yerine sevdiğine güzel sözler söyle. Çalman gerekiyorsa, çalma. Onun yerine senin vaktinden çalan insanlardan uzak dur. İlla ki hile yapman gerekiyorsa, yapma. Daha çok çalış. İçmek istiyorsan da, nefesini kesecek güzel anlarda keyiflenmek için iç.”

İlgili resim

Başka ne denebilir ki… İnsanın doğru yolu bulması da kendine verdiği öğütlere ne kadar sadık kalabildiğiyle ilgilidir aslında..

5) “Sizin için elini taşın altına koymayan insanların, aklınızı, duygularınızı ve hislerinizi etkilemesine izin vermeyin”

will smith ile ilgili görsel sonucu

Hayatta ilerlemek için başka insanların onayına ihtiyacınız yok. Size bir faydası olmayan insanları etkilemek için kendinizi yormayın ve sizin varlığınızı garantilemiş biri için kendinizi ağır zahmetlere sokmayın.

6) “Bir B planınız olması için bir sebep yoktur çünkü B planları, sizi asıl planınızdan uzaklaştırır.”

İlgili resim

Hedefe kilitlenin. Bu yola bir kere baş koyduysanız başladığınız işi tamamlamayı da bilin. Önünüze çıkan engellerin sizi geriletmesine izin vermeyin, üstesinden gelin çünkü siz bunu yapabilirsiniz.

7) “ Bırakın gülümsemeniz dünyayı değiştirsin, dünya gülümsemenizi değil.”

will smith ile ilgili görsel sonucu

Hayatı yaşanılabilir kılan en değerli varlığımız huzurumuz ve neşemizdir. Bunu kaybetmemeye bakalım. Karşılaştığımız tatsız durumların gülümsememizi söndürmesine izin vermeyelim. Yüzünüz hep gülsün ki dünyanız değişsin!

8) “En yakın 5 arkadaşınıza bir bakın. Bu 5 arkadaşınız aslında sizsiniz. Eğer kendinizden memnun değilseniz, bir düşünün. Artık ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

will smith ile ilgili görsel sonucu

Bu söz hem ilham veren hem de derin derin düşündüren cinsten. Arkadaş çevrenizi bir karışım olarak ele alırsanız, sizi tanımladığını görürsünüz.

9) “Yeteneğimin hep sıradan olduğunu düşünmüşümdür. Bendeki tek şey istikrarlı ve azimli çalışmaya olan takıntım”

will smith ile ilgili görsel sonucu

Başarılı insanları gözümüzde yüceltsek de mütevazi ve alçak gönüllü yapıda olmaktır aslında bizi başarıya götürebilen. Ne olursak olalım, bunu unutmayalım. Öğrenmenin yaşı ve zamanı yoktur, yaşadığımız sürece kendimizi geliştirmeliyiz.

10) “Senin hayatın, başkalarının hayatını iyi hale getirerek daha iyi hale gelecektir.”

İlgili resim

“İyilik yap, iyilik gör” derler ya, iyiliğimizden ne olursa olsun vazgeçmeyelim ki dönüp dolaşıp bizi bulsun.

11) “Eğer mücadelem süresince yanımda yoksan, başarım sırasında yanımda olmayı bekleme!”

İlgili resim

Evet, lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İç Savaşın Devam Ettiği Suriye’de Çılgın Gece Hayatı

Yenilenen Tasarımı İle Yeni Mercedes A-Serisi